Пріоритетом у роботі органів прокуратури в нелегкий для країни час стало забезпечення розслідування злочинів, вчинених рф, та притягнення агресора до відповідальності. Справедливого покарання не уникнути ані зрадникам, ані колаборантам, ані диверсантам...

— Ми стали першою країною, яка розслідує воєнні злочини вже під час повномасштабної агресії, що триває. Це безпрецедентний виклик для всієї системи правосуддя.

Продовжуємо стабільно виконувати свою роботу: координуємо діяльність органів правопорядку, здійснюємо представництво інтересів держави в судах та, звісно, документуємо воєнні злочини.

З 24 лютого 2022 року слідчим відділом управління Служби безпеки України в Хмельницькій області було зареєстровано 353 воєнні злочини. Тільки цьогоріч про підозру у вчиненні таких повідомлено майже пів сотні осіб. До суду скеровано понад вісімдесят обвинувальних актів, — розповів керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник.

За його словами, протягом року також здійснювалося досудове розслідування у 142 кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані зі збройною агресією рф, 27 з яких — це воєнні злочини, решта — проти основ національної безпеки.

У провадженні дізнавачів УСБУ в Хмельницькій області перебувало 65 кримінальних проваджень за фактами колабораційної діяльності: 25 обвинувальних актів спрямовано до суду, 16 колабораціоністів уже понесли заслужене покарання.

Реальні строки позбавлення волі отримали й п’ять зловмисників за вчинені злочини проти основ національної безпеки. Від початку повномасштабного вторгнення судами винесено 22 обвинувальні вироки за такі злочини. Так, до 15 років з конфіскацією майна засуджено хмельничанку, яку суд визнав винною в державній зраді, вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та виправдання збройної агресії рф проти України.

Хмельниччина відчула на собі наслідки ворожих атак: зруйновано або пошкоджено дванадцять цивільних та сім об’єктів енергетичної інфраструктури. Ці терористичні акти ретельно фіксуються правоохоронцями, аби згодом ворог відповів за кожен.

— Не залишились поза увагою й злочини щодо незаконного переправлення чоловіків через державний кордон України, — каже Олексій Олійник. — Протягом року правоохоронними органами в області розпочато дванадцять відповідних кримінальних проваджень.

І так само доводиться боротися з тими, хто ухиляється від призову на військову службу під час мобілізації. Наразі розпочато 284 кримінальні провадження щодо таких громадян. За наслідками досудового розслідування до суду скеровано 58 обвинувальних актів. Понад два десятки осіб було засуджено, п’ятеро отримали реальні терміни позбавлення волі.

Хмельницький.

Фото ілюстративне з відкритих джерел.