Рішення, що храм у ці воєнні Різдвяно-новорічні свята матиме особливе, відповідне до умов часу, оформлення, прийняв його настоятель капелан Михайло Бучак (на знімку). На його думку, дітей не можна позбавляти відчуття свята: ялинки, подарунки, цукерки, всі інші його атрибути мають бути, але в потрібному місці та з дозволеним розмахом. Адже не всі українці очікують на свята.

— Сьогодні багато хто каже, що дітям потрібно дати свято. Погоджуюся з цим. Але на півдні, а особливо сході — там не те що дітей позбавили дитинства, там уже і багатьох дітей немає, — із сумом констатує Михайло Бучак. —

Щодня на Волинь приїздить місія «На щиті», і щодня якась сім’я отримує трагічну звістку з фронту. Тож ігнорувати біль інших не можна, бо ж війна стосується не окремих родин. Хочеться найперше собі нагадати, щоб не забував, а потім і людям, які поряд, парафіянам, що ціна того, щоб та ялинка стояла, щоб було свято, це їхнє життя. І як мінімум свято повинне бути розділене: половину залишити своїм сім’ям, собі для того святкування, а половину віддати тим, хто там, щоб воїни на сході та півдні знали, що їм допомагають, за них моляться, — переконаний капелан Михайло Бучак.

Фото з відкритих джерел.