Угода про спільне виробництво та обмін технічними даними, яку підписали Україна і США за підсумками конференції оборонних індустрій DFNC1: US Edition, спрямована на три основні складові — це ППО, снаряди та системи РЕБ. Зараз Україна активно працює над тим, щоб пришвидшити виробництво необхідних боєприпасів та озброєння.

Про це розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.

«Нам важливо отримати технології та спростити процес взаємної кооперації, адже на сьогодні всі країни мають досить жорстке законодавство щодо експорту військових технологій. Що стосується США, то там майже весь оборонний сектор приватний, і ми не можемо змусити його співпрацювати. Ми можемо лише говорити з нашими колегами або на рівні Конгресу, або Білого дому чи Держдепу, і вони можуть або надавати адвокацію, або спрощувати умови співробітництва, щоб надавати швидше ліцензії, дозволи, сертифікати. І ми отримали позитивний результат», — зазначив парламентарій.

За його словами, за останній рік Україна має дуже суттєве просування у тому, що отримує досить швидко закуплене озброєння.

«Коли закуповуєш, то треба теж мати ліцензії, дозволи. Раніше це забирало 6—7 місяців, а зараз це робиться за тиждень. Однак замало просто знайти гроші, потрібно знайти ті можливості та виробничі потужності, що можуть забезпечити необхідну кількість продукції, наприклад снарядів», — сказав народний депутат.

Він також наголосив, що затягування з голосуванням у США законопроекту щодо виділення допомоги Україні лінійно впливає на те, що відбувається на полі бою, повідомляє прес-служба Апарату Верховної Ради України.