Про дивовижного пшеничного дідуха розповіла представниця Книги рекордів України Лана Вєтрова, яка й зафіксувала нове досягнення.
Дідуха створював десантник Ярослав Кучма, який після отриманого мінно-уламкового поранення на фронті тимчасово втратив здатність ходити. Емоційно після поранення він відновлювався в’язанням снопів пшениці. Саме Ярослав піднявся до верхівки тризуба, аби виміряти його довжину під час фіксації рекорду (на знімку внизу).
Допомагала Ярославу 95-річна Пелагея Живко зі Львівщини. Жінка пережила п’ять війн, гоніння радянської влади, депортацію та ув’язнення рідних у Сибіру. Та попри це Пелагея щороку плела дідухи і вносила їх у хату на Різдво. А цьогоріч ще й передавала свої знання і вміння наступним поколінням.
Тризуб-рекордсмен буде доступним для огляду в Національному музеї народної архітектури та побуту України до 5 січня. Потім його перевезуть до Львова. Дідух встановили на експозиції
«Середня Наддніпрянщина» поблизу церкви. Символічно, що в день встановлення рекорду, 25 грудня, там відбулася різдвяна служба, колядували фольклорні колективи з різних куточків України.
«На Різдво та Новий рік наш музей пропонує низку активностей для киян та гостей міста. Головна мета яких — відкрити для себе автентичні традиції українців, поринути в атмосферу пізнання власного коріння, усвідомити нашу спільну єдність, пронесену через століття», — наголосила генеральний директор Національного музею народної архітектури та побуту України Оксана Повякель.
Отже, у музеї відбулося традиційне свято з фольклорними колективами: етногуртом «Королівна», гуртом «Божедари», ансамблем «Елегія», етногуртом «Вогневиця» та дівочим гуртом «Folk Ruzha», які колядували серед старовинних хат. Також у церкві Святої Параскеви на території музею протоієрей Андрій провів різдвяну службу.
Фото автора.