Як розповіли в міськраді, нові професії дадуть ветеранам змогу виконувати роботу для українського бізнесу та міжнародних корпорацій і продовжувати жити в Кривому Розі, оформивши ФОП, для отримання оплати від замовників. При цьому підкреслюють, що світовий рівень заробітної плати Data Analyst та Data Scientist починається від 800 та 1 200 доларів на місяць відповідно.

«Проаналізувавши весь перелік послуг для ветеранів, бачимо, що дуже актуальним є питання працевлаштування. Для цього залучаємо партнерів. Хочу подякувати громадській спілці FlowMates, разом з якою розпочинаємо проєкт, що передбачає онлайн-навчання ветеранів війни сучасних, потрібних на ринку праці професій в IT-індустрії», — зазначив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

У спілці підкреслили, що вони об’єднують інвесторів, фахівців IT-сфери та бізнесменів із загальним портфелем понад сто мільйонів доларів.

«Ми обрали Кривий Ріг для пілотного проєкту з навчання ветеранів IT-професій — Data Analyst та Data Scientist, тому що бачимо, яку велику увагу підтримці та розвитку ветеранів приділяють у цьому місті», — каже СЕО-фахівець спілки Катерина Мілютенко.

Вона додала, що опанування таких професій криворізькими ветеранами дасть змогу виконувати роботу для українського бізнесу та міжнародних корпорацій і продовжувати жити в Кривому Розі.

Одночасно з навчанням IT-професій — Data Analyst та Data Scientist — ветерани зможуть підвищити рівень англійської мови та отримати консультації професійного психолога, який допоможе їм повірити в себе, сприймати життя та соціум по-новому, відчути себе потрібними у професійному і цивільному житті.

У проєкті можуть брати участь ветерани російсько-української війни. Навчання основ відбувається через лекції, онлайн-зустрічі з експертами, практичні заняття, підготовлені досвідченими експертами у цій сфері. Навчання розпочнеться на початку наступного року — після формування груп — і триватиме чотири місяці.

Data Analyst (аналітик даних) — дуже потрібна в сучасному світі професія. Завдання такого фахівця — знаходити й обробляти великий об’єм даних для управлінців та створювати зрозумілі звіти, необхідні для прийняття рішень.

Data Scientist — це фахівець вищого рівня, ніж Data Analyst. Він не лише знаходить дані та створює звіти, а й на їх основі робить прогнозування в певній сфері або галузі.

«Ми пропонуємо саме цей навчальний курс тому, що він дає можливість здобути одразу дві професії, адже Data Аnalyst — це половина професії Data Scientist, яка дає змогу заробляти стабільні кошти», — сказала Катерина Мілютенко.

Зі зростанням кваліфікації фахівців цих професій заробітна плата збільшується.

За словами заступника міського голови Сергія Мілютіна, в світі є великий попит на ці спеціальності: «За даними світового аналітичного центру ринку інформаційних технологій IDC, в 2022-му ринок великих даних Big Data вперше перевищив рівень у сто мільярдів доларів виручки постачальників послуг. Темпи зростання ринку становлять понад 15% на рік, що створює попит на десятки тисяч фахівців Data Analyst та Data Scientist. До 2030-го аналітика великих даних буде впроваджена всюди і становитиме майже 55% від усього програмного бізнесу».

Ініціатори проєкту стверджують, що автоматизоване управління даними звільнить розум і руки провідних й аналітиків-початківців та вчених, що працюють з Big Data, і вимагатиме від них нових навичок роботи із вдосконаленими системами аналізу інформації і її впровадження в ключові бізнес-ніші.

Дніпропетровська область.

Фото Криворізької міської ради.