Як повідомляють у Бучанській міській раді, «ще у червні 2023 року задля унеможливлення переходу храму з МП до ПЦУ колишній настоятель Михайло Колочавін незаконно приватизував його, протиправно вивівши храм із власності релігійної громади».

Парафіяни звернулися до міськради по захист своїх прав, адже земельна ділянка є комунальною власністю територіальної громади.

«Зібравши доказову базу, юридичний відділ Бучанської міської ради підготував скаргу до Офісу протидії рейдерству — для скасування незаконної державної реєстрації, — наголошують у відомстві. — І ось маємо результат — Міністерство юстиції України задовольнило скаргу Бучанської міскради та анулювало рішення приватного нотаріуса про державну реєстрацію права приватної власності на будівлю храму».

За фактом незаконного відчуження церкви було відкрито кримінальне провадження. Досудове слідство у справі проводиться правоохоронцями з Бучанського районного управління поліції ГУНП у Київській області.

Отець Микола Кригін повідомив, що 6 січня, коли християни східного обряду відзначають Богоявлення Господнє, або ж Водохреще, у храмі Ікони Божої матері «Почаївська»

у Бучі відбулося перше святкове богослужіння українською мовою.

«Після переходу до ПЦУ організація богослужінь потребує підтримки. Я мрію, щоб наш хор наповнився чоловічими голосами, і запрошую до нього талановитих чоловіків.

Також потрібні люди, які доглядатимуть за храмом, і хто буде будівничим — щоб ця територія на пагорбі сіяла, як ми співаємо про Почаївську Божу Матір, що сіяє», — наголошує священник.

У місті Буча, яке пережило страшні дні рашистської окупації (перші ворожі бронетранспортери тут з’явилися 3 березня 2022 р., й одразу почалося полювання за людьми за списками, складеними їхніми спецслужбами, — загалом на території громади задокументовано більше 9 тисяч військових злочинів, скоєних російською армією), перша церква з УПЦ, яка підтримує церковно-канонічний зв’язок із московським патріархатом, перейшла до ПЦУ 12 серпня. Відповідне рішення було ухвалено на зборах вірян. За даними лічильної комісії з присутніх 348 осіб за перехід проголосувало 337, а проти — 11.

На знімку: відтепер у храмі Ікони Божої Матері «Почаївська» у Бучі звучать молитви рідною українською мовою.

Фото зі сторінки Бучанської міської ради у Фейсбуці.