Своїх представників у Давос делегували 39 країн Європи, 18 країн Азії, 12 країн Африки, 6 – Південної Америки, 3 – Північної Америки, 2 – Океанії.

Загалом серед учасників зібрання – 81 країна та міжнародна організація. Для порівняння, на попередній зустрічі, котра відбувалася на Мальті, було 66 учасників. 

По це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак у Телеграмі.

«Хорошим знаком є також постійне зростання числа країн, що долучаються до роботи над спільним планом дій, який ґрунтується на українській Формулі миру. Країни регіонів Глобального Півдня дедалі більше включається в нашу роботу. Це свідчить про розуміння: цей конфлікт у Європі є викликом для всього людства», – акцентував голова Офісу президента.

Він подякував Швейцарії за те, що вона прийняла цей захід, адже країна нещодавно приєдналася до консультацій на рівні радників, та одразу включилася в роботу.

Під час відкриття зустрічі радників Андрій Єрмак розповів про наслідки нещодавніх масованих ракетних обстрілів росією українських міст, про жертви атак серед мирних громадян та руйнування цивільної інфраструктури. 

«Просте припинення вогню не стане кінцем російської агресії в Україні, а лише дасть агресору паузу для накопичення сил. 

Це точно не шлях до миру. Росіяни не хочуть миру. Вони хочуть панування. Отже, вибір простий: або ми програємо і зникаємо – або виграємо і живемо далі. І ми боремось, – наголосив голова Офісу президента. – 

Якщо не відновити міжнародне право і територіальну цілісність України, то будь-який агресор деінде у світі зможе завтра відхопити шмат будь-якої країни та провести там фейкові вибори.

Мир, якого прагне, Україна, має гарантувати їй виживання, цілісність, суверенітет і можливість розвитку. Має запобігти повторенню агресії. Разом ми створили цілісну структуру досягнення такого миру. Її елементи тісно пов’язані між собою. І це єдиний шлях».

Андрій Єрмак підкреслив: необхідно визначитися щодо подальших дій, зокрема узгодити формат проведення Глобального саміту миру. 

«Потрібна платформа, яка зафіксує конкретні частини нашого комплексного плану. Щоб рухатися далі, потрібно домовитися щодо формату проведення Установчого саміту миру. Сподіваюсь, ми зуміємо знайти прийнятний варіант. Це дозволить приступити до розробки детальних дорожніх карт для кожного з пунктів Формули. Країни-лідери відповідних напрямів Формули могли б прийняти тематичні конференції, щоб фіналізувати алгоритми їх реалізації», – запропонував голова Офісу президента.

Також він висловив подяку засновнику Всесвітнього економічного форуму Клаусу Швабу, Президенту ВЕФ Берге Бренду та Міністру закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассісу за їх підтримку.

У Давосі виступили українці, що постраждали від російських злочинів

Сьогодні на четвертій зустріч радників з нацбезпеки щодо української Формули миру свої історії розповіли українці, які постраждалих від воєнних злочинів рф.

Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі телемарафону, інформує УНН.

«У Давосі пролунали голоси українців, які постраждали від воєнних злочинів росії. Один з них – 16-річний хлопець з Бучі. Російські військові вбили його батька у нього на очах. Також виступила дівчина, медсестра з Київщини, яка зазнала сексуального насильства від російського військового. Вони розказали про свої історії, а також про вимогу справедливого покарання для російських військових, які скоїли ці злочини, та тих, хто віддавав злочинні накази, включно з вищим керівництвом країни агресора, – сказав Андрій Костін.

За словами Генпрокурора, незважаючи на те, що війна триває вже майже два роки і за цей час задокументовано 120 тисяч воєнних злочинів ворога, «історії людей, які пережили це ще шокують і наших партнерів, і нас самих».

Справи щодо багатьох злочинів, які вчинили російські окупанти, слухаються в українських судах. Наразі загарбники вже отримали 77 вироків.

Також Костін розповів про мережу всеосяжної відповідальності, яка розбудовується для того, щоб забезпечити покарання росії за всі її міжнародні злочини.

Вона складається з 5 ключових компонентів: забезпечення ефективного розслідування на національному рівні, забезпечення відповідальності за злочин агресії, стратегічне партнерство з інституціями у сфері міжнародного права, співпраця з країнами-партнерами та забезпечення виплат росією компенсацій Україні та українському народу.

Підготувала Марта БУК.

Фото з каналу Андрія Єрмака у Телеграмі.