17 січня 2024 року відбулося засідання Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, під час якого були розглянуті законопроекти, спрямовані на приведення нормативно-правової бази України у відповідність до національних інтересів, в рамках контрольної функції Комітету була заслухана інформація Міністерства закордонних справ України стосовно стратегії України щодо реформування ООН, зокрема Ради Безпеки ООН та продовжено роботу із розширення міжпарламентського діалогу і планування роботи Комітету.
Члени Комітету обговорили вжиті заходи з реалізації політики України в рамках ООН, зокрема в Генеральній асамблеї та Раді Безпеки ООН, Раді ООН з прав людини та Комітеті проти тортур ООН, протидії обранню представників рф на керівні посади в спеціалізованих установах ООН. В ході обговорення наголошувалося на важливості використання механізмів парламентської дипломатії з метою дискредитації статусу рф як держави-члена ООН, її усунення від роботи в Організації та роботи з просування позиції України щодо реформування ООН.
Під час обговорення проекту Закону про припинення дії Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про сприяння та взаємний захист інвестицій (реєстр. №0238, КМУ) та проекту Закону про вихід з Угоди про принципи справляння непрямих податків під час експорту та імпорту товарів (робіт, послуг) між державами - учасницями Співдружності Незалежних Держав (реєстр. №0239, КМУ) члени Комітету звернули увагу відповідальних представників центральних органів виконавчої влади на необхідності надання інформації щодо впливу реалізації законопроектів на захист прав та інтересів громадян України за кордоном.
На засіданні Комітету було затверджено Орієнтовний план роботи Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва та Пропозиції до проекту порядку денного одинадцятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання на лютий - липень 2024.
Також, члени Комітету затвердили Орієнтовний план міжнародних обмінів Верховної Ради України на 2024 рік.