Під час концерту звучали старокиївські колядки, орації та славослів’я, музика середньовіччя, ренесансу та бароко, а також патріотичні композиції про національно-визвольну боротьбу. Кожен твір є результатом дослідження рукописів і стародруків, пісенників та богогласників XVI—XVIII століть.

Лідер гурту Тарас Компаніченко так прокоментував подію:

— Музей Івана Гончара покликаний на те, щоб демонструвати справжні шедеври давньої української музики і не піддаватись на підробки і фейки, які сьогодні заполонили наші простори. Кажуть, що «Хорея Козацька» виросла з публіки цього музею, а я скажу, що публіка Музею Гончара щодня і щороку зростає. Й надалі треба виростати з коротких штанців фейків і показувати справжню автентичну культуру і дякувати тим, хто справді зберігає спадщину.

Нагадаємо, що «Хорея Козацька» виникла у 2005 році і виконує твори різних пластів української музичної культури від середньовіччя до романтизму, окремі твори ХХ століття, а також авторські пісні лідера гурту про сучасну російсько-українську війну. У 2023 році колектив став лавреатом Шевченківської премії. Стержнем гурту є Тарас Компаніченко, кобзар, бандурист і лірник. Він був активним учасником обох революцій на Майдані, де дав десятки концертів. З 2014-го, з початком АТО, часто відвідував зону бойових дій, де співав для українських бійців. А з перших днів повномасштабного вторгнення Тарас долучився до захисту Батьківщини у складі ЗСУ. Сьогодні артист дає багато благодійних концертів — на потреби побратимів на фронті. Тому кожен виступ «Хореї Козацької» сповнений патріотизму, надихає на подальшу боротьбу за свободу та незалежність.

Фото надано автором.