Ці гроші, як і всі кошти міжнародних партнерів, не можна витрачати на потреби оборони, тож вони підуть на необоронні видатки.
Про це розповіла народна депутатка, Голова Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.
«Виділені партнерами кошти будуть спрямовані на виплату пенсій, соціальних виплат, зарплат лікарям, учителям, допомогу за пошкоджене та зруйноване майно внаслідок війни для українських громадян, так звані житлові сертифікати тощо. Важливо зауважити, що вчора відбулося затвердження рішення ЄС про те, що ці кошти будуть виділені, але також десь 26-29 лютого ми очікуємо затвердження деталей регламенту виділення коштів, а також графіку виділення цих коштів», – зазначила парламентарій.
Вона додала, що до кінця дії цієї програми Євросоюзу, яка розрахована на 4 роки, Україна буде виконувати певні завдання або реформи, які очікує від нас ЄС і які сприятимуть наближенню нашого законодавства до права ЄС.
«За виконання цих реформ будемо отримувати транші допомоги, що надходитимуть до держбюджету. Такий же механізм працює в нас у меморандумі з Міжнародним валютним фондом і такий же механізм працюватиме з коштами США», – наголосила народна депутатка.
За її словами, днями у Сполучених Штатах очікується публікація тексту законопроєкту, що містить зміни стосовно кордону та міграційної політики, на якому наполягали республіканці, а також пакети допомоги для України, Ізраїлю і Тайваню.
«За цим законопроєктом ми отримаємо остаточну відповідь про те, яку саме суму прямої бюджетної підтримки пропонують нам США. Ми достатньо оптимістично налаштовані, що це все ж таки буде 11,8 млрд доларів у 2024 році. За заявою лідера демократів у Сенаті Чака Шумера, наступного тижня до середи планується початок голосування цього законопроєкту. У нас є обережний оптимізм, що документ буде проголосовано достатньо швидко», – підсумувала Роксолана Підласа.