Інакше ніхто не зможе гарантувати, що суверенні активи інших держав будуть збережені.
Про це заявив народний депутат, заступник Голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.
«З нашого боку аргументація цілком логічна й обґрунтована: російська федерація порушує міжнародні правила та конвенції, тому це дає підстави нашим партнерам діяти нестандартними методами, які поки не вписані в міжнародне право. Загалом дуже дивно й комічно виглядає, коли рф виступає проти західних норм, а ті самі західні норми захищають росію. Я сподіваюся, що зрештою юридичний механізм конфіскації активів буде знайдено. Над цим працює велика кількість наших партнерів, а також команда з боку України», – зазначив політик.
Він додав, що питання про отримання нашою державою відсотків від заморожених російських активів також зрушилося з мертвої точки.
«Як сказав глава польського уряду Дональд Туск, у разі ухвалення ЄС відповідного рішення Україна може щороку отримувати до 15 мільярдів євро відсотків, нарахованих від заморожених активів рф. Добре, що зараз, практично вже на початку третього року повномасштабної війни, ми маємо певні просування в цьому напрямку. Сподіваюся, що цього року ми хоча б частину цих грошей отримаємо», – зауважив народний депутат.
За його словами, основними держателями заморожених активів у Європі є Бельгія та Люксембург, і саме ці держави мають ухвалювати рішення. З іншого боку, ЄС може напрацювати правову основу, щоб допомогти в цьому суверенним країнам.