Питання безпеки залишаються пріоритетними для Івано-Франківщини. Отож на черговій сесії обласної ради ухвалено низку рішень із дофінансування цільових регіональних програм. Депутати внесли зміни до місцевого бюджету. Йдеться про перерозподіл коштів задля посилення оборонних заходів.

«Фінансово підсилили програму підтримки військових формувань і додатково виділили майже 20 млн грн на мобілізаційні та оборонні заходи в області, — повідомила у своєму відеозверненні начальник ОВА Світлана Онищук. — Так само депутати підтримали рішення скерувати додатково 43 млн грн медзакладам, які приймають на лікування наших захисників. Зокрема це придбання медикаментів. Додатково виділили кошти на облаштування укриттів, підтримку ВПО, обладнання для реабілітаційних центрів і придбання спецтранспорту для піротехніків».

Як інформують у прес-службі обласної ради, депутати схвалили звернення до керівництва держави щодо контролю за забезпеченням прав та свобод людини і громадянина Романа Червінського та щодо стратегічної важливості мовного питання у процесах забезпечення національної безпеки. Про діяльність структурних підрозділів доповіли керівник обласної прокуратури та начальник Головного управління Національної поліції в області.

Про свою роботу прозвітувала постійна комісія обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики.

«Серед ухвалених рішень — обласна комплексна програма «Утвердження функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя Івано-Франківської області», — повідомили у прес-службі облради.

«Вважаємо, що розглядати Україну як незалежну державу, яка самостійно формує власні стратегії розвитку та є суб’єктом, а не об’єктом геополітики, без вирішення проблеми доцільності домінування української мови в усіх суспільних сферах — недопустимо, — зазначив під час виступу депутат Ігор Дебенко, гендиректор телеканалу «Галичина». — Нехтуючи цим ключовим моментом, Україна може існувати лише як сателіт так званої російської імперії, з певними відмінностями і в межах, дозволених кремлівськими кураторами».

Ігор Дебенко аргументував свою позицію тим, що «всі економічні, політичні та культурні зв’язки з росією є наслідком впливу ворожого інформаційного поля, в якому безперервно перебувала наша держава. Ефективність цих впливів прямо пов’язана зі здатністю російської пропаганди впливати на широкі маси населення, зокрема через відсутність мовного бар’єра».

«Важливість інформаційного складника у процесах колонізації України росією підтверджується тим, що лише у ХХ столітті українську мову офіційно забороняли приблизно 30 разів, — акцентує Ігор Дебенко. — Проблема захисту «рускаязичного насєлєнія» є класичною напрацьованою схемою військової експансії росії до країн пострадянського простору. Це означає, що носіїв російської мови, незалежно від їхніх політичних поглядів чи світогляду, комплексно використовують як підставу для введення військового контингенту на попередньо зрусифіковані, але юридично суверенні території сусідніх держав, Зокрема, такі схеми вже відпрацьовані у Придністров’ї, Абхазії, а тепер — і в Україні. Відрив від впливів росії не може відбутись до того моменту, доки ми не вирвемось із ворожого інформаційного поля, а мовне питання не стане частиною Української військової доктрини».

Фото прес-служби облради.