Очільниця делегації, голова комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи перед європейськими колегами, подякувала за допомогу і за те, що пленарне засідання COSAC не оминає увагою війну, яку росія продовжує вести проти України.

«Однак, хочу зазначити, що, готуючись до цієї доповіді, я відчувала біль і відчай. Яку ще нову інформацію я можу вам донести, щоби принаймні і цій залі кожен зрозумів: ця війна — наша спільна війна. Що це наше спільне завдання — зупинити монстра, який намагається стерти мою землю із мапи світу. І поки ми всі готувалися до цієї зустрічі, з мого дому надходили сумні новини. Дві гіперзвукові ракети, по чотири тонни кожна, були запущені по Києву», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Ніяка підтримка не дається нам просто так — усе треба відстоювати. Треба подвоїти зусилля, щоб про нас просто не забули, а якщо хочемо лишатися високо в порядку денному, то потроїти, — розповіла народна депутатка на своїй сторінці в Фейсбуці, принагідно зауваживши: «Те, що в початковому порядку денному це питання оминалося, дуже поганий сигнал і для України, і для Європи. Закликала партнерів прокинутися і побачити, нарешті, реальність».

Тому, виступаючи на конференції, Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала не звикати до цієї війни, не заплющувати очі на те, що відбувається в Україні, а зосередитися на конкретних діях, щоб надати Україні ту допомогу, якої вона потребує.

«Ми щодня потерпаємо від атак росії. Ми прокидаємось від сирен і вибухів, ховаємось із дітьми в укриттях. Ми продовжуємо донатити скільки можемо, щоб підтримати свої Збройні Сили. Ми можемо зупинити російського монстра своєю сміливістю, але з допомогою ваших інструментів, щоби гарантувати, що цей монстр не посуне і на ваші суспільства», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, йдеться у дописі на сторінці комітету в Фейсбуці.

Голова комітету закликала продовжувати надавати Україні військову допомогу, гарантувати, що російські активи не просто заморожені, а спрямовані Україні. Настав час Європі довести, що вона, насправді, турбується про те, що декларує. «Що ви дбаєте про демократію, про верховенство права, про міжнародний порядок, заснований на повазі і законі, про базові права людини. Час діяти», — наголосила вона та закликала учасників COSAC, формуючи стратегічні й безпекові цілі на наступні п’ять років, подбати про надання Україні всіх оборонних інструментів, яких вона потребує, спільно забезпечити стратегічну поразку росії.

Фото зі сторінки Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС у Фейсбуці.