Ворог також застосував зенітну керовану ракету С-300 по Донеччині та випустив 28 «шахедів» зі сходу, 26 з яких у межах Одеської, Харківської, Дніпропетровської та Запорізької областей знищила наша ППО, повідомили ПС ЗСУ.
Речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк пояснила, що літаки Ту-22 зазвичай несуть ракети типу Х-22. «Вони доволі старі, але все-таки надзвукові й складні для бойового реагування силами ППО. Очевидно, ворог намагався поцілити десь на південь Одещини, ракети були спрямовані саме в напрямку острова Зміїний і півдня області, але мети не досягнув», — сказала вона.
Вночі вибухи лунали на Дніпропетровщині, Одещині, Запоріжжі, Харкові... Є поранені та руйнування інфраструктури.
Коментуючи систематичні обстріли Харкова, координатор групи ІС Олексій Копитько зазначає, що наразі московити випробовують свою нову зброю на цьому місті, яке до повномасштабного вторгнення входило до числа 20 найбільших мегаполісів Європи. За словами експерта, заходи для нейтралізації такої тактики знищення мирних українських міст — це удари по пускових на території рф та засоби проти російської тактичної авіації. Мовляв, і того, і того достатньо у наших партнерів. Понад те, частину засобів уже передано та освоєно українською армією. Проте досі існує мораторій союзників на використання наданої ними зброї по території країни-агресорки.
«Залишилася дрібниця — політичне рішення. Усі, хто ухиляється від ухвалення такого рішення, сприяють кремлю у знищенні Харкова та кличуть лихо до Європи. Закінчиться тим, що російські бомби почнуть падати на міста ЄС і НАТО. Тому що кремль удосконалює свою зброю в бойових умовах, поки західні країни чухаються. Плюс демонстрація страху — найкраща провокація для кремля», — вважає Олексій Копитько.
Своєю чергою військовий оглядач Олександр Мусієнко каже про тактику противника, яку він зараз використовує на лінії зіткнення, попри численні втрати. Йдеться про наступ без пауз і поповнення резервів «з коліс». Мета — захопити повністю Луганську і Донецьку області. І щоб завадити ворогу її досягти та уповільнити натиск, треба перерізати йому логістичні шляхи, бити точково по базах тощо, одночасно будувати другу і третю лінії нашої оборони.
На думку військового експерта Костянтина Машовця, для наступу росіян на Харків, про який зараз гуде інформаційний простір з подачі московської пропаганди (гібридна війна триває!), в ерефії забракне сил та засобів.
Найімовірнішими напрямками проведення противником наступальних дій відповідного рівня аналітик вважає умовний Краматорсько-Слов’янський напрямок та умовний Кураховсько-Вугледарський напрямок.
«Обидва гіпотетичні напрямки вкладаються у загальну «стратегічну» концепцію ведення війни нинішнім кремлівським режимом, більш-менш чітко ним артикульовану, — вихід на адміністративні межі Донецької та Луганської областей України (належать саме до Східної операційної зони)», — пояснює Машовець.
Тим часом Рада оборони Києва на своєму засіданні ухвалила термінові рішення на тлі посилення повітряних атак рф із застосуванням озброєння з найкоротшим часом прильоту та не виключає загрозу проникнення розвідувально-диверсійних груп ворога.
Як зазначили у КМВА, приводом засідання Ради оборони стали останні заяви москви щодо намірів збільшити кількість ракетних атак, спрямованих на цивільні об’єкти та мирних громадян України та Києва зокрема. До превентивних заходів належать перегляд доцільності проведення масових заходів, перевірка стану і доступності населення до укриттів, готовність пунктів незламності до використання, а також «моніторинг соціальних мереж щодо поширення дезінформації, провокацій та іншої інформації, спрямованої на дестабілізацію ситуації в столиці».