Там є невелика частина прямої фінансової допомоги бюджету України обсягом у 7,85 мільярда доларів, а також різні програми покриття тої зброї, що передається нам із запасів армії США. Дуже важливо, що в документі прописано передачу конкретного озброєння — ракет ATACMS.
Про це розповів народний депутат, заступник Голови профільного Комітету, Голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.
«Вперше в документах щодо військової допомоги прописується конкретна номенклатура озброєння. Мова йде про ракети ATACMS із радіусом дії 300 км. Я знаю, що в документі є зауваження «якщо це не загрожуватиме національним інтересам США», але всі рішення стосовно оборони та національної політики — це сфера Білого дому й президента. І тут Конгрес не може диктувати умови», — зауважив парламентарій.
Він додав, що Україна дотримується зобов’язання не бити зброєю партнерів по території росії, але використовувати надане озброєння по цілях на окупованих територіях ми можемо.
«Сподіваюся, що передача ракет ATACMS також змінить позицію канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо передачі ЗСУ ракет Taurus. Нам уже вдалося переконати коаліцію в Бундестазі. Неформально ідею передачі німецьких ракет підтримує Міноборони ФРН та інші відомства, окремі міністри публічно висловлюються за, але особисто канцлер поки що проти. Ми вже бачили приклади, коли США роблять перший крок, а після цього так само діяли інші держави, зокрема й Німеччина», — нагадав народний депутат.
За його словами, також важливим питанням залишається швидкість та обсяги передачі нам озброєння від союзників.
Нагадаємо, що напередодні Президент України Володимир Зеленський повідомив, що домовився з Президентом США Джо Байденом про постачання далекобійних ракетних систем ATACMS.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.