Про це повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.
Так, за офіційним повідомленням на сайті Європейського Парламенту, це рішення підтримали 428 депутатів, проти проголосував 131.
Відповідно до рішення, Європейська Комісія може вживати швидких дій та запроваджувати будь-які заходи, які вона вважатиме необхідними, якщо український імпорт спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн ЄС.
У рамках посилених захисних заходів, спрямованих на захист фермерів ЄС, Єврокомісія може запустити екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме: м’яса птиці, яєць, цукру, вівса, круп, кукурудзи та меду.
У Європейському Парламенті погодилися продовжити базовий період, який використовується як основа для запуску цього автоматичного захисного заходу. Це означає, що якщо імпорт цих продуктів перевищить середній обсяг імпорту, зафіксований у другій половині 2021 року, а також упродовж 2022 та 2023 років, обмеження будуть запроваджені негайно.
Також зазначається, що в рамках угоди щодо цих нових правил Комісія пообіцяла найближчим часом розпочати переговори з Україною щодо постійної лібералізації торгівлі та продовжувати тісно залучати Парламент до цього процесу.
Водночас Сандра Калнієте — депутат від Європейської Народної Партії, представниця Латвійської Республіки — зазначила: «Поширення заходів підтримки торгівлі підтверджує солідарність Європейського Союзу з Україною перед обличчям російської агресії. Це голосування одночасно зміцнить економічну стійкість України та захистить інтереси європейських фермерів. Ми виконаємо свої обіцянки — підтримуватимемо Україну до її військової перемоги та вступу до Європейського Союзу і НАТО».
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.