Крім того, президенту США дозволяється його анулювання або списання. Із надходженням цих грошей у бюджет України наша потреба в міжнародному фінансуванні на цей рік буде повністю закрита.
Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань бюджету Роксолана Підласа.
«Законопроєкт, що розглянула Палата представників і буде ухвалювати Сенат, прописує дуже чітку процедуру, де зазначено, що після 15 листопада 2024 року президент США має право списати Україні 50 відсотків заборгованості за цим кредитом, а після 1 січня 2026 року ще 50 відсотків. Щоб це зробити, президент має подати до Конгресу звіт з обґрунтуванням, чому він вважає, що потрібно списати заборгованість», — зазначила парламентарій.
За її словами, після цього буде застосовуватися принцип мовчазної згоди.
«Якщо Конгрес виступить проти, то він матиме чітко визначений час, щоб зареєструвати та проголосувати резолюцію про непідтримку пропозиції президента. Якщо така резолюція не буде проголосована, то лідер США має право списувати кредит. Це нам, звісно, допоможе», — сказала політикиня.
Вона додала, що після позитивного голосування в Сенаті й перерахування коштів наша потреба в міжнародному фінансуванні на 2024 рік буде повністю закрита.
«Усі невійськові видатки у 2024 році ми зможемо профінансувати, а це означає, що уряд, Мінфін і певною мірою народні депутати можуть починати працювати над тим, щоб забезпечити цю міжнародну підтримку на 2025 рік також», — наголосила народна депутатка.
Очікується, що після ухвалення Сенатом та підписання президентом США пакету допомоги гроші без затримок перераховуватимуться в бюджет України.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.