Під час засідання були розглянуті законопроекти, спрямовані на приведення нормативно-правової бази України у відповідність до національних інтересів нашої держави, та прийняті рішення, спрямовані на розширення міжпарламентського діалогу з іноземними державами.
Комітет рекомендує Верховній Раді України схвалити:
- проект Закону про денонсацію Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі попередження промислових аварій, катастроф, стихійних лих та ліквідації їхніх наслідків (р. № 0253), внесений Кабінетом Міністрів України. Схвалення проекту Закону обумовлене тим, що Угода втратила актуальність, оскільки механізми співробітництва, передбачені нею, не застосовуються сторонами, а Державна служба України з надзвичайних ситуацій тривалий час не використовує її механізми. Припинення дії Угоди дозволить привести договірно-правову базу України у відповідність до національних інтересів нашої держави;
- проект Закону про вихід з Угоди про поставки товарів для забезпечення національних гідрометеорологічних служб держав — учасниць Співдружності Незалежних Держав (р. № 0255), внесений Кабінетом Міністрів України. Необхідність прийняття Закону обумовлена тим, що Угода тривалий час не застосовується та забезпечення національної гідрометеорологічної служби відповідними товарами орієнтується на співпрацю з європейськими товаровиробниками, продукція яких відповідає сучасним світовим стандартам. Припинення дії Угоди дозволить привести договірно-правову базу України у відповідність до реального стану співробітництва України та СНД;
- проект Закону про денонсацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про співробітництво в галузі попередження надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків (р. № 0256), внесений Кабінетом Міністрів України. Припинення дії Угоди зумовлено докорінною зміною обставин у відносинах між Україною і республікою білорусь та підтримкою рб збройної агресії рф проти України.
Припинення дії Угоди дозволить привести договірно-правову базу України у відповідність до національних інтересів нашої держави.
Під час засідання Комітету значну увагу було приділено розвитку міжпарламентського співробітництва з іноземними державами, зокрема Комітет рекомендує надіслати запрошення Комісії у закордонних справах та з питань оборони Палати депутатів Національного Конгресу Бразилії відвідати Україну найближчим часом. Окрім того були прийняті рішення, спрямовані на припинення роботи депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Кубою, а також створення груп з міжпарламентських зв’язків з Республікою Панама, Східною Республікою Уругвай, Республікою Тринідад і Тобаго та Кабо-Верде.
Також під час засідання були обговорені організаційні питання, зокрема про призначення позаштатних консультантів Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.