Зустріч на тему: «Спроможне врядування на шляху до ЄС». Основний акцент — європейська інтеграція України, зокрема, що чекає на Україну та які можливості й завдання виникають.
«Кожна громада вступає у простір взаємодії. І це величезні можливості для країни. Євросоюз може допомогти реалізувати практичні проєкти — необхідно активно включатися у цю історію», — наголосив Олександр Корнієнко.
Він також висловив переконання, що впродовж наступних п’яти років Україна продемонструє серйозну динаміку, зі свого боку, на євроінтеграційному треку.
Окрім того, Перший заступник Голови Верховної Ради України звернув увагу на спроможності у громадах: наявність спеціаліста з міжнародної роботи, вивчення іноземних мов і підвищення компетенцій.
Водночас він наголосив на необхідності розширення переліку країн для спільної реалізації проєктів. Зокрема, Україна цінує співпрацю з Естонією — і це є чудовим прикладом взаємодії. Перший віцеспікер додав, що участь на рівні «країна-країна» й «область-область» дуже вітається, адже у такий спосіб сам процес взаємодії відбуватиметься швидше. Також він повідомив, що Україна залучатиме й досвід інших країн, зокрема, Хорватії та Молдови.
«Велика частина роботи — це комунікація вступу. Говоримо з партнерами й плануємо все більше проєктів у цьому напрямі», — акцентував Олександр Корнієнко, додавши, що завдань багато та жодна країна не вступала у Євросоюз під час війни: «Досвід України унікальний. Завдяки активній роботі на всіх рівнях — впораємося й досягнемо нашої мети».
У робочому візиті на Житомирщину також взяли участь народні депутати України: заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко та голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.