Про це поінформувавЗаступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
«Внесено зміни до статуту Експортно-кредитного агентства (ЕКА). Це другий з двох підзаконних урядових нормативних актів, без яких цей механізм не запрацює. Раніше Кабінет Міністрів України затвердив перелік воєнних та політичних ризиків та порядок страхування ЕКА, — зазначив парламентар.
Отже, Уряд свою частину роботи виконав. Тепер справа за ЕКА.
Експортно-кредитне агентство має зареєструвати новий статут зі змінами, затвердити тарифи, типовий договір та власне новий продукт — поліс страхування воєнних ризиків. За планом на це піде кілька тижнів.
Якщо нічого не завадить, вже у другій половині травня 2024 року ЕКА почне пропонувати цю послугу українським підприємствам.
Наявного капіталу ЕКА вистачить для невеликої кількості таких страховок. Тому досить гостро постає питання збільшення статутного капіталу.
Не такими темпами, як хотілося б, але крок за кроком Україна наближається до реалізації Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності» щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків» (законопроект реєстр. № 9015 мого авторства), який був прийнятий у листопаді 2023 року. Закон відкриває доступ до цього інструменту саме для українських підприємств. Для іноземних компаній він доступний через агенції MIGA та DFC, а також ЄБРР. Зокрема, такий поліс вже має індустріальний парк на Львівщині та промислове підприємство на Київщині.
Запровадження механізму страхування інвестицій від воєнних ризиків є важливою складовою державної економічної політики «Зроблено в Україні» і також передбачено планом розвитку переробної промисловості».