Про це повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінагрополітики Уряд ухвалив рішення щодо пролонгації державних портфельних гарантій для кредитування фермерських господарств, які втратили потенційне заставне майно через воєнні дії.

Відповідну постанову № 477 Кабінет Міністрів прийняв на черговому засіданні 30 квітня 2024 року та вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам.

Згідно з документом, фермерські господарства, які до 2022 року отримали кредити і які розташовані на тимчасово окупованих територіях або де ведуться активні бойові дії, можуть відстрочити їх повернення до 31 грудня 2025 року.

Заявки від фермерів для продовження кредитування прийматимуть через Державний аграрний реєстр.

Зазначається, що це дуже важливе рішення для аграріїв, яке дозволить їм пролонгувати кредити, взяті до 24 лютого 2022 року, що стимулюватиме розвиток і відновлення агросектору.

Також норми порядку приведено у відповідність із законами України «Про адміністративну процедуру» та «Про державну підтримку сільського господарства України».

Окрім цього, за даними Мінекономіки Кабінет Міністрів України переглянув деякі параметри програми «Доступні кредити 5-7-9%». Зокрема, знижено максимальну суму кредитування на цілі фінансування оборотного капіталу до 5 млн грн. Ліміти на інвестиційні цілі залишаються без змін, зокрема для підприємств переробної промисловості вони становлять 150 млн грн.

Також Уряд змінив ліміт кредитування галузі тваринництва, збільшивши його до 150 млн грн.

Зазначається, що в умовах, коли Нацбанк поступово зменшує облікову ставку, обігові кошти стають доступнішими на ринкових умовах. Відповідно, уряд модернізує програму «5-7-9%» таким чином, аби перефокусувати цей вид державної підтримки на інвестиційне кредитування. Залучення інвестицій у реальний сектор є одним з ключових напрямків політики «Зроблено в Україні».

Водночас Уряд обмежив розмір маржі банків, які працюють з позичальниками за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». За оцінками міністерства, це дозволить вивільнити 3 млрд грн і направити ці кошти безпосередньо на кредитування бізнесу.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.