Організація пояснює це покращення двома факторами: поліпшився політичний фактор (36) та піднявся коефіцієнт безпеки (142).

«Це, безумовно, хороші новини, але зупинятись чи тим паче погіршувати ситуацію не можна. Саме тому Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики висловив своє занепокоєння тиском і дезінформаційною кампанією, спрямованою на Суспільне мовлення.

RFS відзначає, що хоча верховенство права не застосовувалося на всій території країни після повномасштабного вторгнення росії 2022 року, що не дозволяло українській владі гарантувати свободу преси в усіх регіонах, адже деякі з них перебувають під російською незаконною окупацією, політичне втручання у діяльність медіа на вільній частині України зменшилося.

Коефіцієнт безпеки, як пише організація, також покращився завдяки меншій кількості журналістів, які загинули внаслідок атак росії у 2023 році (2) порівняно з 2022 роком (9). RSF нагадує, що ситуація для журналістів, які працюють у вільній Україні, залишається дуже важкою через щоденні російські бомбардування.

Принагідно висловлюю вдячність і повагу колегам-журналістам. З Всесвітнім днем свободи преси!» — написала заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.