Олена Кондратюк зазначила, що Україні важливо бути на міжнародних майданчиках, особливо на тих, де беруть участь країни Глобального Півдня.
«Саме тут треба протистояти дезінформації рф, розповідати правду про події, зустрічатися з делегаціями, переконувати, пояснювати, шукати аргументи, підходи, близькі саме їм. Про наші мирні ініціативи, про міжнародну коаліцію з повернення дітей треба говорити всюди й постійно! Українські дипломатичні, громадські, урядові, парламентські десанти мають бути різнорівневі, доповнювати одне одного!» — зауважила Віцеспікерка.
Вона також із сумом констатувала, що про війну в Україні все менше говорять у своїх промовах і виступах навіть представники міжнародних організацій. Наше питання «затихає», а війну сприймають як «втому». рф, зі свого боку, усе більше вкладає у пропаганду через «нейтральні» країни й у такий спосіб прагне переключити увагу.
Але, підкреслила Олена Кондратюк, про нашу боротьбу за гідність і незалежність знають в інших країнах.
«Після мого виступу багато делегатів форуму підходили й висловлювали підтримку Україні! Усім знайоме «Слава Україні!». Нашими воїнами пишаються! Нашою стійкістю надихаються! Тому нам про нас треба нагадувати всюди», — наголосила Віцеспікерка.
У своєму виступі на міжнародному Форумі міжкультурного діалогу вона, зокрема, зауважила, що Україна — мирна, мультинаціональна країна, населення якої становлять 130 національностей і народностей. Національні меншини — це понад 20% наших мешканців.
«У нас ніколи не було міжетнічних конфліктів. Наприклад, у нашій країні живуть понад 45 тисяч азербайджанців. Із них понад тисяча зараз — в українському війську. Із них понад 40 загинули, захищаючи Україну», — розповіла Олена Кондратюк.
Також вона зупинилася на мультикультурності та мультирелігійності України, де різні культури та релігії різних етносів мирно співіснують у суспільстві.
«У нашій країні існують десятки релігій, понад 30 тисяч різних релігійних громад. Іслам в Україні, до речі, — друга за чисельністю вірян релігія після християнства. У нас повна свобода віросповідань. Українські релігійні конфесії об’єднані у Всеукраїнську раду церков, яка говорить одним голосом», — зазначила Олена Кондратюк.
Окремо вона нагадала, що, відповідно до звіту правозахисних організацій, за два роки повномасштабного вторгнення росія знищила в Україні щонайменше 570 релігійних об’єктів, майже половина з яких — православні церкви, третина — протестантські, а ще 15 костелів,15 синагог та сім мечетей.
Ще один звіт — про знищені заклади культури. За два роки повномасштабної війни росіяни пошкодили 700 бібліотек, 114 музеїв, 36 театрів. За даними ЮНЕСКО, загалом по Україні зруйновано чи пошкоджено понад 1000 об’єктів культурної спадщини, зокрема, зі світових списків. Українській культурі завдано збитків на загальну суму приблизно 3,5 мільярда доларів.
«Саме тому росію виключили з виконавчої ради ЮНЕСКО, як і з багатьох міжнародних організацій! Україну нищать. Не лише фізично. Нищать культуру й нищать духовність. На жаль, у нашій українській історії це не вперше, бо вся історія сусідньої рф — це історія колоніальної, імперської політики. Переконана, що представники багатьох держав, які тут присутні, відчули це на собі. Але українська культура існує та розвивається, попри все», — закцентувала Віцеспікерка Парламенту України.
Насамкінець Олена Кондратюк нагадала, що зараз Україна готується до Саміту Миру, який відбудеться у червні у Швейцарії, до участі у якому вона закликала всі країни—учасниці Форуму.
«Ми вистоїмо! Бо ми мирна демократична країна. Ми ні на кого не нападали, нікого не утискали. Ми прагнемо миру. Ми розробили свій український план — мирний план Президента України Володимира Зеленського, який складається з десяти вичерпних пунктів. Для України — це один із найважливіших Самітів — бо це про справедливість! Про мир! Про світову безпеку й міжнародне право», — підкреслила Заступниця Голови Верховної Ради України.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.