Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості посилення воєнної допомоги Україні.
«Нещодавні атаки на енергетичну інфраструктуру чітко продемонстрували, що нам потрібна протиповітряна оборона для її захисту, щоб запобігти економічному колапсу та гуманітарній катастрофі, до яких призвела б відсутність енергопостачання. Також нам необхідно максимально відновити зруйновані електростанції та мережі, і на це є лише кілька місяців. Тож сподіваємося на допомогу країн ЄС у наданні вживаного обладнання з виведених з експлуатації ТЕС», — сказала голова Комітету.
Вона зауважила, що важливо вже зараз будувати нову генерацію — зелену і розосереджену, яка була би менш вразлива до нових атак. Це може зробити лише приватний бізнес. Потрібно відкрити можливості для фінансування відповідних проєктів — не тільки для малих і середніх підприємств, а й для великих, які дадуть швидкий і відчутний ефект з точки зору енергетичної безпеки.
Голова Комітету зазначила, що Україні потрібно розширити транскордонні потужності, щоб мати можливість імпортувати більше електроенергії у разі необхідності компенсувати дефіцит внутрішньої генерації.
Вона наголосила, що Україна не повинна відкладати реформи до завершення воєнного стану. «Нам потрібно імплементувати 4-й Енергетичний пакет, ми повинні бути готові до енергетичного ринку між Україною та ЄС», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Під час зустрічі також ішлося про підготовку Єврокомісією нового санкційного пакету проти росії. Депутати закликали європейських партнерів включити в нього обмеження закупівлі російського зрідженого газу і запровадити санкції проти російської атомної енергетики. Також голова Комітету подякувала Кадрі Сімсон за її зусилля щодо вирішення енергетичних проблем України. Вона докладає великих зусиль в цьому напрямі, і координуючи міністрів енергетики ЄС, і взаємодіючи з міністрами енергетики країн G7.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.