Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, разом із Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, взяла участь в урочистому засіданні Сейму Литви, присвяченому двадцятій річниці членства Литви в Європейському Союзі та Дню Європи.
Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що Україна та Литва мають не лише спільну історію, а й до певної міри спільну долю.
«Ми від самого початку боронили Європу від монгольської навали та московської орди. Ми здобували свою незалежність від російської імперії на початку XX сторіччя. Вам це вдалося трохи краще, але потім срср загарбав і вашу країну. Після Другої світової українські повстанці та литовські партизани найдовше чинили опір радянським окупаційним військам на теренах срср», — сказала голова Комітету. Вона зазначила, що Литва не лише змогла раніше за інші пострадянські держави відновити свою незалежність, а й швидко відновилася, трансформувалася і повернулася до сім’ї європейських народів, до якої завжди належала. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Литва є для України великим натхненням. «Литва зробила все можливе і неможливе у 2004 році, щоб приєднатися до ЄС. І ваша історія в ЄС — приклад того, як членство в Євросоюзі відкриває великі можливості для модернізації, економічного прогресу, процвітання демократії, дотримання прав і свобод людини», — сказала вона.
Голова Комітету впевнена, що для України має бути взірцем те, що за ці 20 років Литва не лише прийняла цінності ЄС, а й не скотилась до авторитаризму чи спроб авторитаризму, як деякі сусіди по ЄС. «Литва була і є взірцем дотримання демократичних цінностей. Цінностей свободи та прав людини. Цінностей, де влада для людини, а не людина для влади. А ще Литва є прикладом того, як невелика країна може стати важливим політичним актором глобального рівня, якщо вона стоїть на захисті цінностей свободи. І зараз Литва є, безумовно, одним з лідерів вільного світу, який протистоїть автократіям», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона зауважила, що російське вторгнення в Україну, яке переросло у повномасштабну, криваву, жорстоку війну, зруйнувало не лише життя українців. Воно зруйнувало безпеку всього континенту і підважило міжнародний правопорядок.
«Я впевнена, ви розумієте, що імперські амбіції москви, а також масштаби російських злочинів та руйнувань в Україні є екзистенційною загрозою не лише для нас, а й для вільної, мирної Європи. Цей ворог не зупиниться, якщо його не зупинити. Але навіть безмежно сміливий і відданий український народ не може це зробити самотужки», — сказала голова Комітету.
За її словами, росія з допомогою своїх авторитарних союзників наростила військову міць, щоб далі просуватись і на лінії фронту в Україні, і продовжувати терор проти мирного населення.
«Вони розуміють, що не можуть зламати дух українців, тому руйнують наше життя, атакуючи цивільних, знищуючи нашу енергетичну інфраструктуру, перетворюючи наші міста і села на руїни», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Вона подякувала Литві і литовському народу за всебічну підтримку — військову, гуманітарну, політичну, а також і підтримку євроінтеграційного руху України. Голова Комітету звернулася з проханням цю підтримку посилити, задля того, щоб Україна змогла вистояти, захистити себе. Але також і для того, щоби відновити європейську і світову безпеку. Бо лише коли росія буде переможена, ізольована та ослаблена до такого стану, що більше не зможе атакувати жодну іншу державу у світі, можна буде говорити про стабільний мир на континенті, впевнена Іванна Климпуш-Цинцадзе. «Ваша Погоня (герб Литви) та Тризуб України завжди будуть разом, і разом ми завжди посилюватимемо зірки європейського прапора для спільної цілі», — підсумувала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.