«Тема важлива з огляду на величезну проблематику. Ворожий наступ продовжується, та кількість переселенців збільшується. Держава має шукати механізми розв’язання питань, зокрема, робити це у «чотирикутнику» — із виконавчою, місцевою та центральною владами й нашими міжнародними партнерами», — наголосив насамперед Перший віцеспікер.
Водночас він зауважив, що завдання для Парламенту та Уряду полягає у напрацюванні політик, які максимально враховуватимуть інтереси всіх сторін та узгоджуватимуть позиції, — «давати можливість людям отримувати житло, будівельникам — роботу, замовлення на це житло, місцевим громадам — додаткові точки розвитку»: «Адже ми розуміємо, що кожна громада та її спроможність залежить, зокрема, і від того, скільки там є населення, чим воно зайняте, які є економічні потенціали у громад».
Окрім того, Олександр Корнієнко нагадав, що нещодавно Верховна Рада України ратифікувала пакети Interreg для реалізації точкових проєктів, що є можливістю для розвитку громад, зокрема, приймати внутрішньо переселених осіб та створювати умови для них.
Насамкінець він наголосив, що очікує на висновки, за результатами Форуму, задля подальшої роботи. Перший заступник Голови Верховної Ради України висловив вдячність організаторам та партнерам за увагу та підтримку цього вектора.
ДОВІДКОВО
Форум організовано за участю USAID — US Agency for International Development, Internews Ukraine та Програми «USAID РАДА: наступне покоління».
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.