Вже витрачено більш ніж п’ять млрд таких коштів, що дуже позитивно впливає на розвиток усієї будівельної галузі.

Про це заявила народна депутатка, Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

«Сьогодні зареєстровано понад п’ять тисяч малих і середніх підприємств, які продають свої будівельні послуги й матеріали саме тим людям, що отримують цільові гроші за програмою «єВідновлення». Такою можливістю вже скористалося понад 55 тисяч осіб, і більш ніж п’ять млрд цільових коштів було витрачено не на купівлю нерухомості, на підтримку будівельної галузі, придбання будівельних матеріалів та послуг», — повідомила парламентарій.

Вона також наголосила, що бізнесу варто звернути увагу й на ринок переробки будівельного сміття.

«У нас є шалені руйнування, внаслідок цього по всій території України накопичилося понад 100 млн тонн будівельного сміття. Це величезний ринок, на який слід звернути увагу представникам будівельної галузі. Сміття можна переробляти й використовувати його згодом або у дорожньому господарстві, або в цивільному будівництві», — зазначила народна депутатка.

За її словами, сьогодні 90% потужностей будівельної галузі України вистачає для того, щоби впоратися з усім обсягом завдань із відновлення за запланованими темпами. Однак є певний перелік будівельної продукції, яка у нас не випускається.

«Наразі є низка дефіцитної будівельної продукції. Наприклад, у нас немає жодного заводу, який би випускав скло. Крім того, коли почнеться будівельний бум, пов’язаний із відновленням, буде певний дефіцит із цементом, бетоном, профілем ПВХ. Тому важливим завданням є створення умов для відповідного бізнесу, щоб він захотів розвиватися в Україні, створювати у нас робочі місця, додаткову вартість, щоб гроші залишалися в економіці нашої держави», — підкреслила Олена Шуляк.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.