Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе в рамках робочого візиту до Литви відвідала Міжнародну українську школу у Вільнюсі. У закладі навчаються понад 2500 українських дітей, які через війну знайшли прихисток за кордоном.

«Це надихаючий і важливий досвід, який свідчить про те, що, якщо є люди, які горять ідеєю і мають бачення, як втілити її у життя — то це реально. Неймовірне керівництво школи — директорка пані Олена Внуковська та її надійне плече — заступниця директорки Громадської організації МУШ пані Оксана Воронецька — дають віру в те, що ми можемо забезпечити вміння бачити, як українська освітня програма може охопити максимальну кількість українських дітей, які сьогодні, на жаль, змушені перебувати поза межами України», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Міжнародна українська школа має філії у Вільнюсі, Каунасі, Клайпеді та Шауляї. Діти навчаються у дві зміни. Окрім української, вони опановують литовську, англійську і французьку мови.

«Неймовірний колектив вчителів, викладачів, які зібрані довкола цього проєкту, має намір масштабувати його за межі Литви. Планують відкрити школи також у Польщі, Угорщині, Німеччині», — сказала голова Комітету.

Міжнародну українську школу підтримує литовський уряд. Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що варто посилити підтримку цієї потужної освітньої ініціативи і з боку уряду України. «В цій школі атмосфера тепла, щирості, поваги до кожного учня і батьків. Це те середовище, де батьки і діти почуваються частиною України, де знаходять можливості реалізації себе. Я отримала велике натхнення від спілкування з педагогами, керівництвом, а також з дітьми з різних класів. Вірю, що ці діти, не втрачаючи зв’язку з домівкою, з Україною, зможуть максимально реалізувати можливості країни, яка дала їм прихисток, але водночас, коли буде змога повернутися додому, зможуть себе реалізувати і в Україні», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС отримала почесну грамоту школи з вдячністю за підтримку. «Вважаю це авансом для наступних додаткових кроків для підтримки цієї неймовірної освітньої ініціативи та схожих ініціатив», — сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.