На їх розвиток у Державному бюджеті України на 2024 рік передбачено 1 мільярд гривень.

«Мета цієї державної підтримки — сприяти появі мережі індустріальних парків, готових для розміщення нових або релокованих промислових підприємств у коротші строки, — зазначає заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський. — Індустріальні парки запропонують інвесторам земельні ділянки промислового призначення з підведеними мережами, готовими будівлями, деякі податкові і митні стимули, а також сервіси від керуючої компанії відповідного індустріального парку.

Постанова Кабінету Міністрів України, яка регламентує порядок надання стимулювання, очікується незабаром. Інформація про параметри програми була озвучена на нараді з індустріальними парками і громадами, вона є попередньою, адже постанова ще не схвалена Урядом, але дає орієнтири для зацікавлених сторін, що треба готувати.
Коротко про найбільш принципові моменти:

На що саме можна буде залучити державну підтримку?

Фінансування 50% вартості будівництва інженерно-транспортної інфраструктури індустріальних парків: підстанції, лінії електропередач, водо- і газопроводи і т. п. Для деокупованих територій — 80%.

Компенсація 50% здійснених витрат протягом останніх 9 місяців на підключення до електромереж. Для деокупованих територій — 80%.

Решту вартості фінансує заявник власним або запозиченим коштом. Тобто мова йде про співфінансування держави і заявника 50/50%, для деокупованих територій — 80/20%.

Яким головним вимогам мають відповідати індустріальні парки, щоб отримати підтримку?

Індустріальний парк повинен бути в реєстрі та мати керуючу компанію.

Наявність проектної документації на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури та відповідної експертизи.

Позитивний висновок уповноваженого банку щодо ділової репутації та фінансової спроможності заявника (подібно до заявок на гранти).

Заявки на державне фінансування мають бути подані до 15 серпня.

Які зобов’язання бере на себе керуюча компанія індустріального парку при отриманні державного фінансування?

Реалізувати заявлений проект протягом 2 років з моменту укладення договору про надання державного стимулювання.

Впродовж 3 років увести в експлуатацію промислові будівлі/споруди площею не менш як 5000 кв. м., а також залучити не менше двох учасників індустріального парку.

У разі невиконання цих вимог повернути отримані кошти.

Остаточні параметри будуть міститись в постанові Кабміну.

В усьому світі індустріальні парки допомагають залучати інвестиції в реальний сектор, зокрема у виробництво. І у нас це також починає працювати. Залучення інвестицій в реальний сектор є складовою політики Зроблено в Україні».

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.