Загалом в Україні на сьогодні діє 410 молодіжних рад: 18 обласного рівня, 178 міського рівня, 98 селищного рівня, 115 сільського рівня і 1 районного рівня (створена рішенням районної адміністрації).
Це консультативно-дорадчі органи влади на місцевому рівні, що представляють інтереси молоді та сприяють залученню молодих людей до процесу прийняття рішень.
«Повномасштабна війна впливає на відтік молоді з українських міст, а відповідно й на діяльність молодіжних рад. 15 молодіжних рад у різних регіонах України не функціонують через воєнний стан, існує проблема діяльності молодіжних рад на тимчасово окупованих територіях. Так, деякі з них були релоковані, але більшість не є активними через бойові дії та інші пріоритети органів місцевого самоврядування», — зазначив Василь Мокан.
У своєму зверненні до учасників Форуму Василь Мокан запропонував їм надавати Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту об’єктивний зворотний зв’язок не лише про діяльність молодіжних рад, але й загалом про проблеми, з якими стикається молодь у сьогоднішніх реаліях.
«Для мене і колег-законотворців важливо розуміти, які труднощі виникають у процесі імплементації молодіжного законодавства, яких змін воно потребує, що саме потрібно вдосконалити.
Українська молодь є дуже активною та креативною, тож взаємодія та комунікація держави і молодих громадян може дати результати і нестандартні рішення», — резюмував заступник Голови Комітету.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua