Від Глобального саміту миру у Швейцарії ми очікуємо, що світ об’єднається довкола цього питання, а держави консолідують національні та міжнародні зусилля, щоб допомогти нам повернути своїх громадян.
Про це розповіла народна депутатка, голова підкомітету з питань державної молодіжної політики парламентського Комітету з питань молоді і спорту Ірина Борзова.
«У рамках Глобального саміту миру заплановано розгляд пункту четвертого української «Формули миру», що присвячений поверненню полонених і незаконно депортованих наших дітей. Навколо цього питання вже об’єдналося понад 25 країн на чолі з Катаром. Ми очікуємо, що світ посилить тиск на країну-агресора й активізує роботу через Міжнародний кримінальний суд, щоб усі винні у воєнних злочинах були покарані», — зазначила парламентарій.
Вона додала, що російські окупанти навіть у День захисту дітей не припиняють обстріли мирних українських міст, забираючи у наших дітей право на безпечне середовище, на розвиток, на дозвілля, на життя.
ДОВІДКОВО
Під час російського вторгнення в Україну у 2022 році російська федерація провела масштабну операцію з примусової депортації українських дітей на підконтрольні їй території. Ця страшна практика включала надання дітям російського громадянства, їх усиновлення у російських сім’ях і створення перешкод для повернення на батьківщину та возз’єднання з рідними.
Багато з цих дітей були викрадені російською державою після арешту або вбивства їхніх батьків під час вторгнення або розлучення з ними в зоні активних бойових дій. Часто викрадення відбувалося через дитячі «літні табори» на російській території або з українських державних установ на окупованих територіях.
Ці депортації вважаються воєнними злочинами за стандартами міжнародного права, включаючи Конвенцію про геноцид 1948 року. Їх можна розглядати як сплановану спробу знищення української нації, включаючи її дітей, через їхню русифікацію та виховання в іншій національній та культурній атмосфері.
За даними Організації Об’єднаних Націй, до росії депортовано від 19 592 до 307 000 дітей. Існують серйозні побоювання щодо того, коли ці діти зможуть повернутися до своїх рідних місць.
Міжнародний кримінальний суд уже порушив справу проти так званого президента Путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової, звинувачуючи їх у воєнних злочинах і злочинах проти людяності через ці дії.
Інформаційна платформа «Діти війни» є державним ресурсом, призначеним для пошуку дітей, які постраждали через війну росії проти України. На цьому порталі надаються актуальні дані про таких дітей, а також забезпечується можливість зв’язку з правоохоронними органами, включаючи Національну поліцію, Офіс Генерального прокурора та Національне інформаційне бюро.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.