Цей документ має бути близьким до угоди з Великою Британією, із чіткими й конкретними позиціями.
Про це заявив народний депутат, заступник Голови парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.
За його словами, Україна також сподівається, що безпекова угода зі США не буде слабшою за меморандум про безпеку між Сполученими Штатами й Ізраїлем.
«За цим меморандумом Ізраїль має окремий рядок фінансування й допомоги в оборонному бюджеті США з року в рік. Ми також хочемо отримати гарантії щорічної військової підтримки й допомоги технологіями, що також дуже важливо для нас. Ми фактично є стратегічним партнером для США, адже зараз ніхто не отримує більше за нас військової допомоги. Я думаю, що в безпековій угоді будуть закріплені конкретні кроки, конкретні суми та конкретні умови допомоги», — зауважив політик.
Він також наголосив, що Україна буде до останнього боротися, щоб спробувати змінити позицію США в питанні запрошення нашої країни в НАТО.
«Нам більше потрібне політичне запрошення, тобто той сигнал чи знак, який покаже і нам, і росії, що Україна рухається до НАТО, а рф не може впливати на рішення Альянсу. Не показати якогось руху вперед у цьому питанні порівняно із самітом у Вільнюсі можна сприймати як слабкість НАТО. Водночас запрошення України в Альянс означатиме, що саме за нами зарезервоване 33-тє місце», — підсумував народний депутат.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.