Прийнятий у другому читанні ініційований Президентом Володимиром Зеленським законопроєкт № 9432 про застосування англійської мови в Україні — один із тих прогресивних законів, що вплине на різні сфери життя наших громадян і відкриє нові можливості для українців.
Про це заявила народна депутатка, заступниця Голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.
«Це закон про можливості, бо в українців різного віку буде більше можливостей вивчити англійську мову. Знання англійської — це наш квиток у цивілізований світ. Це можливість інвестицій, залучення інвестицій. Це туризм. Це євроінтеграція. Також цей законопроєкт встановлює додатковий критерій для того, щоб обійняти ту чи іншу посаду державної служби або ж у поліції, у прокуратурі, на митниці. Ідеться про ті посади, що оплачуються з держбюджету, і держава має право встановлювати ці критерії», — зазначила парламентарій.
За її словами, у документі передбачено значний перехідний період для усіх норм, що впроваджуються.
«Для того, щоб обійняти посаду голови ОДА, наприклад, при зарахуванні на роботу треба буде скласти іспит на рівень В1 володіння англійською. Є достатньо часу, щоб підготуватися: норма почне діяти через два роки після закінчення воєнного стану. Загальної переатестації чинних чиновників не буде, ідеться про ті випадки, коли людина йде на нову посаду. Надалі Кабмін визначатиме процедуру. Ми вже маємо гарний досвід із сертифікатом знання української мови», — наголосила народна депутатка.
Вона підкреслила, що англійська мова з вересня 2026 року вивчатиметься в садочках. Крім того, жодних змін у квотах чи впливу на український дубляж законопроєкт не передбачає.
Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.