Метою Закону є створення нормативно-правової бази для розвитку сфери виробництва, обігу та використання рідкого біопалива транспортом.

Законом передбачається імплементація положень Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС від 23 квітня 2009 року про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел в частині забезпечення Україною міжнародних зобов’язань щодо частки енергії з відновлюваних джерел у валовому кінцевому обсязі споживання енергії на транспорті, які взяла на себе Україна із вступом до Енергетичного Співтовариства.

Закон встановлює з 1 червня 2025 року не менш як 5% обов’язковий вміст рідкого біопалива (біокомпонентів) в усіх обсягах автомобільних бензинів, що відпускаються з місць оптової та місць роздрібної торгівлі пальним, за винятком бензинів з октановим числом 98 і вище та бензинів, що поставляються для потреб Міністерства оборони, Державного резерву та для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.

Ведення обліку вмісту рідкого біопалива (біокомпонентів) у паливі покладається на Держенергоефективності.

Недотримання вимог щодо відпуску та несвоєчасне або неподання інформації щодо вмісту рідкого біопалива (біокомпонентів) у обсягах відпуску на митній території України з місць виробництва та оптової торгівлі пальним бензинів автомобільних Законом віднесено до правопорушень.

Голова Комітету Андрій Герус зазначив, що Закон є важливим для розвитку аграрного сектору, адже створюється новий ринок біоетанолу, а в Україні є багато підприємств, які з легкістю можуть виробляти біоетанол.

Окрім того, Закон матиме позитивний вплив на екологію, адже найбільше викидів продукує дорожній транспорт, кількість якого у містах зростає надзвичайно швидко.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.