Наразі вдалося повернути на Батьківщину близько 400 діток. Поглиблюється співпраця з міжнародними організаціями, зокрема ООН і Міжнародним комітетом Червоного Хреста, які мають мандат на пошук, уточнення даних та повернення дітей. Від цих структур ми хочемо більшої активності та підтримки.
Про це розповіла народна депутатка, заступниця Голови Комітету з питань інтеграції України до ЄС, Голова делегації України в ПАРЄ Марія Мезенцева.
«Ми розглядаємо цей воєнний злочин як геноцид, адже насильницьке переміщення великої кількості дітей у міжнародному праві кваліфікується саме як акт геноциду. Це вже відзначила і Парламентська асамблея Ради Європи, і Європейський Союз, а зараз ми рухаємося до того, щоб цей факт отримав широке визнання. Адже загалом за останніми нашими уточненими даними росія примусово депортувала приблизно 20 тисяч наших дітей, хоча сама держава-агресор говорить про близько 700 тисяч діток», — зазначила парламентарій.
На її думку, заяви росіян не відповідають дійсності, а мають на меті приховати їхні воєнні злочини.
«Весь світ повинен об’єднатися довкола важливих гуманітарних питань, зокрема під час Глобального саміту миру. Нагадаю, що на теренах ПАРЄ створена робоча група з прав дітей як в Україні, так і поза її межами. Ми повинні шукати нові механізми для повернення дітей, і найголовніше те, що для цього є воля багатьох держав світу», — наголосила народна депутатка.
За її словами, також Україна постійно нагадує всім партнерам, що поки ми не отримаємо достатньо систем ППО, додаткових пакетів військової допомоги, то неможливо гарантувати захист нашим дітям. Однак разом із союзниками ми можемо зупинити геноцид з боку рф.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.