Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що українці зараз важко борються за право бути, мати майбутнє і самим робити свій вибір. І при цьому ще й працюють над тим, щоби реформувати країну й стати повноцінною частиною Європейського Союзу. Водночас, на думку Голови Комітету з питань інтеграції України до ЄС, неприпустимо створювати штучні перешкоди для руху України до ЄС. Тому питання сьогодні стоїть, власне, перед Європейським Союзом, як протистояти таким викликами всередині організації.
«Чи готові вони не просто декларувати цінності, а й на практиці їх захищати всередині ЄС? Щоб не дозволити жодній нації зруйнувати те, що має на меті гарантувати мир, добробут, розвиток і зростання для кожного учасника, кожного громадянина», — сказала вона.
Під час дискусії йшлося також про виклики, з якими стикаються медіа в сучасному світі. Іванна Климпуш-Цинцадзе зауважила, що в Україні сьогодні діє багато обмежень через воєнний стан. Але важливо гарантувати, щоби не було спокуси ці обмеження утримувати і посилювати, прикриваючись воєнним станом. Важливо, щоб воєнна цензура не переросла у цензуру політичну.
«Для країни, яка обрала для себе демократичний шлях розвитку і багато працювала над розвитком своїх демократичних інституцій, навіть під час найбільших викликів важливо не відійти від обраного шляху й не втратити ті здобутки, які вже напрацьовані», — сказала голова Комітету.
Вона також говорила про глобальні виклики, з якими нині зіткнулася міжнародна спільнота. Це неспроможність відповідати порядку денному і своїм цілям великих міжнародних організацій, таких, до прикладу, як ООН. Іванна Климпуш-Цинцадзе також вважає, що перед світом постало ще одне важке завдання — знайти спосіб співіснування між демократіями та автократіями. На її думку, демократичні держави мають усвідомити, що їхні намагання демократизувати автократії неефективні і не працюють. Варто, натомість, шукати способи відмежування і співіснування.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.