Дозвіл від США використовувати їхню зброю для ударів по певних об’єктах на території ворога — величезне зрушення. Однак для закінчення війни усі ліміти на ураження цілей в рф мають бути повністю зняті, а озброєння для цього має бути повністю достатньо. Так вважає народний депутат від «Голосу» Андрій Осадчук.

«Нарешті є ознаки, що дотисли партнерів, особливо США. І тут слід першочергово відзначити зусилля наших європейських друзів. Такі дозволи — величезний крок вперед для того, щоб захищати Харківщину і прикордонні з рф місця. Але цього недостатньо, щоб завершувати війну. Адже для завершення війни у ЗСУ не має бути жодних обмежень застосовувати будь-яке озброєння проти легітимних цілей в рф, де би вони не були», — наголошує народний депутат.

За словами Андрія Осадчука, страх певних західних партнерів перед ударами їх зброєю по території росії позбавлений будь-якої логіки.

«Більшість рішень щодо надання зброї партнерами запізнились на рік, а може і більше. І дискусія про заборону Україні використовувати зброю, надану партнерами, по території рф — шизофренічна. Бо яка різниця для путіна, чи ми б’ємо по Криму (який рф вважає своєю територією і вписала це в свою конституцію), чи по курській області?» — акцентує представник «Голосу».

Єдине обмеження, яке може бути при наданні нам зброї, — дотримання міжнародного гуманітарного права

Заборона Україні застосовувати західне озброєння по території рф цинічна і контрпродуктивна. ЗСУ мають мати можливість уражати будь-які легітимні цілі рф. На цьому наголошує народний депутат «Голосу» Андрій Осадчук.

«Давати нам зброю — не просто обов’язок Заходу. Нам треба давати зброю без будь-яких обмежень, крім дотримання міжнародного гуманітарного права. Нам необхідно бити по базах, складах і тих об’єктах, які підживлюють російську армію, включно з НПЗ, виробниками мастил і нафти. Робити це без далекобійної зброї просто неможливо. Тому з геополітичної точки зору заборона для України завдавати ударів по рф західною зброєю була і є цілком цинічною і тотально контрпродуктивною», — пояснює народний депутат.

Тому робота має тривати над подальшим зняттям будь-яких заборон і нівелюванням страху Заходу перед міфічною ескалацією.

«Ми, звичайно, вдячні за будь-яку військову допомогу, яку ми отримаємо, розширення коаліції по винищувачах є критично важливим — і кількість бортів, і номенклатура зброї, виділеної під ці борти. Але будь-які обмеження у застосуванні, надто такі, які прописала Бельгія, суттєво шкодять спільній справі і загальній ефективності повітряних сил.

Тому дуже розраховую, що і українська сторона, і наші віддані друзі в Європі будуть максимально тиснути на партнерів по НАТО для того, щоб боротися за зняття будь-яких обмежень, які тільки шкодять як ефективності використання західної зброї, так і ефективності українського спротиву», — резюмує представник «Голосу».

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.