На заході обговорили ідею спільної сільськогосподарської політики України та Польщі, яка дозволила б уникнути випадків, які відбувались на кордоні.
«Після вступу України до ЄС європейський ринок стане найбільшою економікою світу, — розповідає Ярослав Рущишин. — Цей аргумент може стати нам в пригоді під час переговорів про вступ.
За 20 років членства Польщі в Європейському Союзі сукупне зростання польського ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності у реальному вираженні становить майже 29% — це відповідь усім скептикам нашого членства в ЄС.
У Польщі налічується 1,3 млн сільськогосподарських підприємств, основу яких складають навіть не малі, а мікрогосподарства з середньою площею 5-10 га. Це величезна кількість потенційних виборців, які так чи інакше вплинули на польських політиків, які мовчали, коли протестувальники розсипали на колії наше зерно.
Зараз ми, як ніколи, потребуємо від ЄС швидких та кардинальних рішень. Нам необхідна єдність у вирішенні безпекових, продовольчих та інших викликів, оскільки будь-який поступ в цих питаннях наближатиме як нашу спільну Перемогу над агресором, так і членство України в ЄС».
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.