Головне — основу закладено, і більшість цивілізованого світу засвідчила підтримку нашої держави. Фактично ідеться про формування антипутінської коаліції.
Про це заявив народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв.
«Для нас важливо, що подальші кроки до миру здійснюватимуться на принципах Статуту ООН, відповідно, це означає, що не може бути жодних питань стосовно територіальної цілісності та суверенітету України. Із цим погодилася абсолютна більшість держав, які були присутні на Саміті миру», — зазначив парламентарій.
За його словами, до наступного Саміту миру доведеться попрацювати над розширенням кола наших союзників.
«Умовно всі держави можна розділити на три табори. Перший — це союзники або сателіти росії: Іран, Північна Корея, Білорусь. Від них чекати зміни позиції не варто. Другий — це наші союзники, які поставили підписи під спільним комюніке Саміту миру. Фактично це антипутінська коаліція. Третя група — це країни, які ще вагаються, до кого пристати. І тут постає питання до нашої та до світової дипломатії, яка повинна діяти. Зараз із нами майже 100 країн та міжнародних організацій, а в такій ситуації складно ставати на бік агресора. Я вважаю, що інші країни будуть приєднуватися до нас», — наголосив політик.
Він додав, що за підсумками зустрічі до рф буде надіслано запит на виконання за трьома напрямками «Формули миру», які обговорили під час саміту.
«Якщо виконання цього запиту не буде, то в рамках роботи саміту будуть напрацьовані рішення, що будуть надалі імплементовані або на двосторонній основі, або колективно. Зокрема, у разі невиконання пункту щодо ядерної безпеки, наприклад, можуть бути накладені санкції на російську ядерну енергетику. Це дуже впливовий важіль, і на Саміті миру були присутні держави, які можуть це зробити», — підкреслив народний депутат.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.
Фото rada.gov.ua.