Участь у засіданні бере українська парламентська делегація, яку очолює народна депутатка України Марія Мезенцева-Федоренко.
Вона, зокрема, повідомила, що Парламентська Асамблея має намір ухвалити ряд резолюцій на підтримку України: «Протидія стиранню культурної ідентичності в часи війни та миру» авторства народної депутатки, членкині делегації Євгенії Кравчук; «Роль санкцій у протидії агресивній війні російської федерації проти України» авторства народної депутатки, членкині делегації Єлизавети Ясько; «Правові та правозахисні аспекти агресії російської федерації проти України» хорватського депутата Давор Іво Штіра.
Членкиня делегації, народна депутатка України Євгенія Кравчук, зокрема, розповіла, що 24 червня було затверджено порядок денний сесії. «Серед найважливіших подій: вибори Генсека організації у вівторок та низка дебатів і голосувань щодо резолюцій на підтримку України — справжній український день у середу», — акцентувала парламентарка.
Зокрема, у цей день учасники сесії проведуть спільні дебати та голосування щодо трьох вищеназваних резолюцій. У четвер відбудуться дебати та голосування щодо резолюції на підтримку переміщених з України осіб та розпочне свою роботу мережа парламентарів ПАРЄ щодо повернення викрадених рф і депортованих українських дітей, ініціатором якої є народна депутатка України, Віцепрезидентка ПАРЄ Олена Хоменко.
На майданчиках сесії відбудеться ряд заходів за організації української делегації, зокрема, пройде івент із закликом звільнити українських журналістів, яких утримує росія, за участі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, дружини ув’язненого в Криму журналіста Владислава Єсипенка — Катерини Єсипенко, представників Інституту масової інформації (ІМІ) та Репортерів без кордонів. Також українська делегація разом із Українським інститутом презентуватиме виставку «Postcards from Ukraine», яка покаже руйнування росією наших культурних пам’яток та спалені війною українські книжки із Харкова від видавництва «Віват». Під час роботи сесії відбудеться й нагородження видатних жінок премією Vigdis Prize.
«Червневу сесію я вважаю однією з найважливіших і через резолюції, що стосуються українських дітей та репарацій, і через багато сайд-івентів, приурочених Україні. Це наше національне виживання і право на справедливість після перемоги. Можливість репарацій, реституції та субституції культурних цінностей. Список наших цінностей, які викрали рашисти, налічує вже мільйони експонатів... обов’язково повернемо. І всіх громадян України, і всі артефакти», — наголосила членкиня делегації Ірина Констанкевич.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.