Адже експертний складник Кримської платформи є надважливою частиною усієї ініціативи.
Вдячний українським і міжнародним експертам за велику роботу заради того, аби істина стала істиною, тим, хто працює над формуванням правильних політик щодо окупації Криму, чия експертна оцінка допоможе у деокупації Криму та його реінтеграції після звільнення з російської окупації.
Також під час виступу зазначив, що цього року Третій Парламентський саміт Міжнародної Кримської платформи відбудеться наприкінці жовтня у Латвійській Республіці.
У 2022 та 2023 роках успішно відбулися два перші Парламентські саміти Міжнародної Кримської платформи у Хорватії та Чехії. Обидва саміти показали, що парламенти можуть надіслати потужний сигнал солідарності й спільно вирішувати питання міжнародного порядку денного.
Цього року розраховую, що кількість учасників Парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи буде ще більшою. І експертний складник буде представлений на високому рівні.
З офіційної фейсбук-сторінки Голови Верховної Ради України.
ДОВІДКОВО
У Києві розпочався Третій Міжнародний Форум Експертної мережі Кримської платформи. Подія відбувається у форматі дводенної експертної події. Перший день включає панелі, присвячені викликам національного рівня та проблематиці захисту прав корінних народів, панелі другого дня присвячені викликам міжнародного рівня. Економічний блок Кримської платформи є важливою складовою стратегії, спрямованої на підвищення тиску на росію та підтримку економічної стійкості України.
Експертна мережа Кримської платформи охоплює кілька ключових треків, кожен з яких зосереджений на окремих аспектах окупації Криму та шляхах його деокупації. Основні треки: правозахисний, економічний, політико-дипломатичний, інформаційний, безпековий та гуманітарний.
Кожен із них спрямований на комплексне розв’язання проблеми окупації Криму, посилення міжнародної підтримки України та забезпечення прав і свобод людей, що живуть в окупованих територіях.
Кримська платформа ініційована Україною 2021 року. Основною метою ініціативи є об’єднання країн-партнерів для спільної реакції на цю територіальну агресію, як відповідь на зростаючі безпекові загрози, які випливають з російської агресії в Чорноморському регіоні, і запобігання подальшим порушенням прав людини в окупованому Криму.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.