У межах заходу «Конституційний контроль в європейських державах: питання формування незалежних органів конституційного контролю» Спікер Парламенту України Руслан Стефанчук зауважив, що День Конституції України — подія така ж визначальна та фундаментальна для українського суверенітету та державності, як і День Незалежності України: «Це той момент, коли Україна отримала свій юридичний паспорт і має можливість сьогодні, використовуючи всі принципи міжнародного права, дотримуватися всіх тих засад і основ, взаєморозуміння й підтримки одне одного».
Тому Голова Верховної Ради України висловив вдячність «батькам» — розробникам Конституції та народним депутатам України, яким випала честь прийняти цей установчий акт Українського народу у 1996 році.
«IX скликання Верховної Ради України є першим, що прийняло Закон щодо вдосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України дійсно на конкурсних засадах», — зауважив Руслан Стефанчук, додавши, що ці законодавчі зміни створили нову процедуру конкурсного відбору, що значно обмежило політичний вплив на формування складу Суду: «Парламент довів свою політичну волю у створенні незалежного фахового Конституційного Суду України. І ми вже маємо перші практичні результати — 23 травня цього року Парламент обрав одного суддю КСУ за новою конкурсною процедурою».
«Верховна Рада України і далі рухатиметься шляхом реформ. Ми і далі будемо мати велику налаштованість робити все для того, щоб найближчим часом Україна мала можливість стати повноцінним членом Європейського Союзу», — наголосив Руслан Стефанчук.
Насамкінець Голова Верховної Ради висловив вдячність учасникам за фахову дискусію: «Саме через дискусію ми наближаємося до істини — і вона дає можливість сьогодні українському законодавству, незалежно від того, яким воно було, є чи буде, але ухвалювати правильні рішення».
Також він зауважив, що Український Парламент, особливо у цей період, продемонстрував високу якість людей, які з першого дня повномасштабного вторгнення росії в Україну роблять усе для того, щоб Україна мала керованість, необхідні законодавчі акти, політичні рішення.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.