Усі ці документи — це своєрідний місток, який допомагає Україні рухатися в напрямку до НАТО і Євросоюзу, водночас ці угоди є підтвердженням готовності партнерів на постійній основі надавати довготривалу підтримку нашій державі.
Про це заявив народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.
«Початок усього процесу підписання безпекових угод був покладений рік тому у Вільнюсі під час саміту НАТО. Документи укладаються строком на 10 років, що дає нам можливість і завтра, і після завершення війни аж до нашого вступу в ЄС і НАТО отримувати військову, фінансову, економічну підтримку, а також допомогу в реформах та відбудові. З одного боку, безпекові угоди є своєрідним містком у європейській та євроатлантичній інтеграції, а з іншого, вони абсолютно руйнують тезу путіна про те, що нібито хтось втомився від України», — зазначив політик.
Він також додав, що безпекові угоди — це чіткий сигнал для інвесторів, що Україні бути.
«Будь-який безпековий договір — сигнал бізнесу, що партнери вірять в Україну, що її не залишать і що Україна буде. Нам потрібен справедливий і сталий мир, а також інвестиції, завдяки яким ми відновимо економіку і, відповідно, повноцінно відродимо Україну», — наголосив народний депутат.
На його думку, безпекова угода з Євросоюзом — це безпрецедентний документ, оскільки ЄС є економічно-політичним утворенням.
«У цьому документі немає закріплення підтримки нашого прагнення в НАТО, оскільки не всі держави—члени ЄС входять до Альянсу. Однак усі країни ЄС письмово погодили цю угоду і визначили фінансову підтримку України. Крім того, підкреслено, що Україна має бути членом Європейського Союзу. Загалом ми вітаємо будь-який договір, який підписується з нашою державою і дозволяє отримати реальну підтримку, зокрема військову, фінансову та політичну», — наголосив парламентарій.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.