Він ознайомився з тим, як триває процес встановлення обладнання когенераційних машин, яке було передано Україні за однією з програм USAID, та де вже встановлено таке обладнання, як воно працює. Завдяки когенераційним машинам підприємство генерує для власного використання та продає на ринок електроенергію. Це прибуток підприємства, який дозволяє проводити модернізацію обладнання та частково здешевлювати собівартість послуги теплопостачання. Також когенераційна машина забезпечує підігрів води.
Всього в рамках програми допомоги було передано 6 когенераційних установок, екскаватор JCB4 і кран 25t.
Про це повідомив голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.
Візит Майкла Трейнора розпочався із зустрічі в кабінеті директора комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Павла Карася, в рамках якої останній провів презентацію про стан енергетичної системи міста, роботу комунального підприємства та реформи, які проводяться з метою енергозбереження та енергоефективності. Зазначимо, комунальне підприємство є одним з найефективніших в Україні.
В рамках зустрічі за участі народного депутата України Сергія Нагорняка та міського голови Черкас Анатолія Бондаренка відбулося обговорення подальших кроків щодо розвитку та реформування енергетичного сектору міста.
«Індивідуальні теплові пункти є невід’ємною і дуже важливою складовою енергомодернізації. Їх встановлення дозволяє знизити споживання. Ключовим у цьому є економічний стимул. Також важлива комплексна робота, яка включає різні рішення з енергоефективності», — наголосив Павло Карась.
Також, за його словами, за 6 років завдяки енергомодернізації вдалося вдвічі зменшити споживання електроенергії, а порівняно із показниками 2008 року вдвічі зменшилося споживання газу.
Сергій Нагорняк зазначив, що підтримка донорів надзвичайно важлива як для відновлення енергетики України, так і для заходів з енергоефективності.
«Сьогодні під час лібералізації тарифної політики важливо пояснювати людям, які кроки допоможуть заощадити гроші, як економити і свої ресурси, і держави. Ми вдячні пану Майклу Трейнору за допомогу, яку надають нам США. Сьогодні це дуже важливо для нашої країни. Дуже вдячний, що допомога була надана і для нашого 199-го округу: було передано екскаватор та буде передана когенераційна установка і машина для господарчих потреб для Ватутінської громади. Важливо, що пан Трейнор особисто завітав до Черкас. Це його перший візит у місто, і, впевнений, у нашого американського гостя залишаться приємні спогади про спілкування з черкащанами», — наголосив Сергій Нагорняк.
«Для міста необхідно ще додатково 136 індивідуальних теплових пунктів для того, щоб оптимізувати процес енергозбереження та енергоефективності, зекономити ресурси «Черкаситеплокомуненерго». Тому я порушив це питання перед представниками USAID, аби Черкаси стали містом-взірцем у напрямку енергоефективності. Зазначу, що цей процес також допоможе споживачам зекономити гроші, які сплачують за комунальні послуги», — зазначив Сергій Нагорняк.
В рамках візиту делегація USAID спільно з Сергієм Нагорняком, Анатолієм Бондаренком, Павлом Карасем відвідали низку об’єктів комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго», обговорили проблеми, які потребують вирішення для оптимізації роботи підприємства, поспілкувалися зі співробітниками, які обслуговують КП.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.