Такі заходи уже пройшли у багатьох містах України.
«У героїчному Миколаєві відбулась міжвідомча нарада щодо розвитку індустріальних парків, — розповідає голова Робочої групи — заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський. — Ситуація в цьому регіоні непроста. З лютого 2022 року 744 підприємства виїхали за межі області, більш як 1000 припинили існування. Але це не означає, що держава тут не має бути активною щодо створення умов для залучення промислових інвестицій. Якраз навпаки: потреба Миколаївщини у створенні робочих місць з гідними зарплатами актуальніша, ніж будь-де. Індустріальні парки — один з практичних інструментів досягнення цієї мети.
У Миколаївській області до реєстрації готуються два індустріальні парки: приватний «Техно Парк Вознесенськ» (тут інфраструктура найбільш розвинена, підведено 10 мВт електроенергії, газ та водопостачання, поряд митний пост) та комунальний «Миколаїв».
Також проєктні пропозиції щодо створення ІП подали с. Новофедорівка (Коблівська ТГ), м. Нова Одеса, м. Баштанка, с. Берізки. Попри близькість до зони бойових дій, громади області активно готуються не тільки залучати інвестиції після Перемоги, а й ведуть переговори про сприяння бізнесу вже сьогодні. В цьому контексті на нараді прозвучала важлива інформація про те, що у другому кварталі 2024 року вперше після широкомасштабного вторгнення кількість зареєстрованих нових підприємств (118) перевищила ті, що виїхали або закрились (81).
Для зміцнення цього позитивного тренду на нараді кілька разів прозвучала ініціатива щодо розробки посилених державних стимулів для індустріальних парків, розташованих у прифронтових регіонах.
Під час спілкування з колегами-депутатами та керівництвом Миколаївщини не раз доводилося чути, що цей регіон сьогодні насамперед аграрний. Але насправді потужна енергетична та транспортна інфраструктура дозволяє впевнено говорити про необхідність відродження промислової слави цієї області. Вона близька до фронту, переживає непрості часи. Проте якщо чекати, поки закінчиться війна, ми втратимо дорогоцінний час для економічного відновлення. Тому з урахуванням реалій треба створювати й розвивати ІП навіть там, де це надзвичайно складно. З вірою в ЗСУ й нашу Перемогу».
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.