«Продовжуємо ліквідовувати наслідки варварської атаки російських терористів на «Охматдит». Завершені аварійно-рятувальні роботи. На момент атаки в лікарні перебувало 627 маленьких пацієнтів. Завдяки тому, що медичний персонал дотримувався заходів безпеки та встиг спустити пацієнтів до сховища, вдалося запобігти масовим жертвам», — зазначив Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«У вцілілих будівлях «Охматдиту» залишилися на лікуванні 68 пацієнтів. 94 дитини були доставлені до лікарень Києва, з них восьмеро дістали поранення під час обстрілу. Батькам пацієнтів запропоновано, якщо це доцільно за медичними показниками, відправити дітей на безоплатне лікування за кордон.

На момент терористичного удару по «Охматдиту» команда Президента мала масштабні плани розбудови закладу. Комітет проводив виїзне засідання, щоб вирішити наболілі питання функціонування лікарні, зокрема передбачили кошти на закупівлю медичного обладнання. Ми запустили новий корпус, який з різних причин не могли добудувати з далекого 2011 року.

Тепер наш пріоритет — не лише відновлення пошкодженого, а й модернізація лікарні. На цей час триває комплексна оцінка пошкоджень та руйнувань. За результатами проведеної оцінки

Уряд спрямує кошти на відбудову та оснащення закладу. За дорученням Президента Володимира Зеленського Кабмін виділив перші 100 млн грн.

Майже постійно перебуваю на місці. Вже є попередні домовленості із благодійниками, які беруть на себе зобов’язання відбудувати відділення лікарні, доставити потужні генератори, відновити знищене вуличне освітлення.

Окремо хочу подякувати працівникам Апарату Верховної Ради України за те, що вони долучилися до збору допомоги дитячій лікарні «Охматдит».

Також хочу подякувати представникам бізнесу, міжнародним партнерам, благодійним організаціям, тисячам українців та жителів інших країн, які долучилися до допомоги. Впевнений, що разом нам вдасться відбудувати «Охматдит» якнайшвидше», — додав Михайло Радуцький.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

ДОВІДКОВО

Цивілізований світ підтримав київську лікарню «Охматдит» після того, як 8 липня росіяни вдарили по медзакладу. Низка держав висловила готовність прийняти українських дітей зі зруйнованого медзакладу на лікування. А саме США, Польща, Німеччина, Італія, Франція, Іспанія, Чехія, Словаччина, Литва, Латвія, Естонія готові надати необхідну медичну допомогу та забезпечити належний догляд дітям, які потребують лікування, та дорослим, які їх супроводжуватимуть.

Фінансову підтримку для відбудови київської лікарні «Охматдит» надали: Німеччина — 5 мільйонів євро, Канада — 7 мільйонів канадських доларів, Японія — 4 мільйони доларів, Швеція — 50 мільйонів шведських крон, Сполучені Штати Америки — 10 мільйонів доларів, Франція — 3 мільйони євро, Велика Британія — 2 мільйони фунтів стерлінгів, Швейцарія — 2,5 мільйона швейцарських франків, Нідерланди — 1,5 мільйона євро, Італія — 2 мільйони євро. Ці кошти спрямовані на реконструкцію, модернізацію обладнання та підтримку медичних послуг в «Охматдиті».

Український бізнес та громадяни за добу зібрали понад 250 мільйонів гривень на відновлення дитячої лікарні «Охматдит». А за 28 годин українці та бізнес задонатили 280 мільйонів гривень у межах збору monobank та UNITED24. Так, IT-компанія Grammarly та «АТБ» перерахували по 20 мільйонів гривень, «АВТ Баварія» — 10 мільйонів, мережа мультимаркетів «Аврора», monobank та група компаній «Автострада» — по 5 мільйонів, Uber і група IT-компаній Netpeak Group задонатили по 2 мільйони гривень.

Десятки великих українських компаній зробили індивідуальні пожертви на користь «Охматдиту». Найбільші донати на цей час надійшли від «Київстару», Favbet, Kernel та ОККО, які передали по 10 мільйонів гривень безпосередньо лікарні та афілійованим благодійним фондам.

Окрім цього, по 5 мільйонів гривень на допомогу лікарні виділили інвестгрупа ICU, компанії «Укрнафта» та GSC Game World. Ще 4 мільйони надійшло від київського ЦУМу, а 3 мільйони перерахував «ПриватБанк».

Частина бізнесів на додаток до фінансової допомоги надає й іншу підтримку. Зокрема, «Dnipro-M» забезпечував волонтерів інструментами, «Епіцентр К» надав техніку для розбору завалів, а мережі супермаркетів «АТБ», «Сільпо», «Новус», «Ашан», «Varus» і «Коло» оперативно доставляли на місце теракту продукти та воду. Також питну воду для потреб лікарні передали провідні виробники, зокрема «Миргородська», VODA UA та інші.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.