Це цілком закономірно, враховуючи той факт, що саме через систему травлення організм людини отримує корисні мікроелементи, вітаміни, білки, вуглеводи, жири, необхідні для підтримки життєвого тонусу та енергії, збереження молодості. Тому, коли починає турбувати шлунок, потрібно точно знати, що пити від печії чи болю. Краще за призначенням ліків звернутися до лікаря, проте мати інформацію щодо того, в чому саме проблема і як її можна вирішити, теж не завадить.
Що таке печія, чому вона виникає?
Печія – це поширене явище, яке виникає як один із симптомів захворювань органів травної системи, таких як:
● рефлюкс;
● виразка;
● гастрит.
Під час печії людина відчуває тяжкість у ділянці живота та печіння в ділянці грудей, у горлі. Одночасно із цим може виникати гіркий чи кислий присмак у роті. Це відбувається через те, що клапан у стравоході не до кінця закривається, кислота зі шлунка потрапляє на інші органи.
Навіть в абсолютно здорової людини може з'явитися такий симптом, наприклад, після переїдання або зловживання алкоголем. Розв'язати цю проблему можна, якщо знати, що пити від печії. Якщо ж це не разове нездужання, воно виникає постійно, регулярно, інтенсивність і тривалість наростає, тоді без допомоги лікаря точно не обійтися. Тим більше якщо вона проявляється після вживання різних продуктів, включаючи деякі фрукти, овочі, каву, солодощі, страв з високим вмістом жирів рослинного та тваринного походження.
Вплинути на підвищення кислотності у шлунку і спровокувати печію також можуть інші чинники: стреси, неякісний чи недостатній сон, вагітність.
Як усунути напад печії?
Печія – процес в організмі, прояви якого можна зняти навіть за допомогою підручних засобів у домашніх умовах. Найбільш популярний засіб – це звичайна харчова сода. Її потрібно розвести з водою та випити у невеликій кількості. Однак постійно використовувати такий спосіб не можна, оскільки ефективність його знижуватиметься, а негативний вплив проявиться в довгостроковій перспективі порушенням у роботі нирок. Тому краще використовувати правильні ліки від печії у шлунку. Зазвичай призначають:
● антациди – вони знижують кількість кислоти в шлунку, допомагають швидко усунути симптоми розладу, також такі засоби можуть зменшити кількість газів;
● ІПП – впливають на процес вироблення кислоти в шлунку, зменшуючи тим самим її кількість;
● блокатори – ці ліки від печії в шлунку не тільки зменшують кількість соляної кислоти, а й сприяють відновленню пошкоджених слизових тканин стравоходу та шлунка.
Оптимальний курс терапії визначає лікар після отримання результатів аналізів сечі, крові та ендоскопічного обстеження.
Як попередити печію?
Перше, що потрібно зробити, щоб відновити нормальну роботу системи травлення, – нормалізувати якість життя, графік роботи та відпочинку, режим харчування. Рекомендується дотримуватися наступних порад:
● збільшити кількість прийомів їжі, але зменшити кількість порцій;
● не їсти безпосередньо перед сном, оскільки в положенні лежачи печія після їжі виникає набагато швидше;
● включити до раціону в'язкі каші, прибрати копченості, солоні продукти, гострі спеції, які подразнюють слизові тканини шлунка;
● обов'язково вживати йогурт та кисломолочні продукти, що допоможе налагодити правильні травні процеси та відновити мікрофлору;
● додати фізичної активності, якщо робота сидяча або загалом мало рухів;
● більше бувати на свіжому повітрі;
● відмовитися від газованих напоїв, алкоголю, кави та міцного чаю.
Якщо лікар призначив препарати, включаючи антибіотики для усунення запальних процесів, їх потрібно приймати чітко за схемою, довільно на власний розсуд не змінюючи дозування та кількість прийомів на день. Навіть у разі настання помітного полегшення у перші дні необхідно продовжувати курс лікування.