Верховна Рада України 18 липня 2024 р. прийняла за основу проєкт закону про захист медіасервісів, які надаються із застосуванням умовного доступу, реєстр. № 5870-д.

Проєкт розроблено на виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції, зокрема щодо імплементації до чинного законодавства України відповідних положень Директиви 98/84/ЄС про правовий захист послуг, що базуються на умовному доступі чи складаються з нього.

Насамперед ідеться про створення правових механізмів для побудови ефективної системи протидії виробництву, продажу, рекламі, налаштуванню заборонених систем умовного доступу, які відкривають несанкціонований доступ до захищених медіасервісів, та іншій діяльності із застосуванням таких систем, яка шкодить економічним інтересам надавачів послуг з умовним доступом.

«Суть умовного доступу полягає у законному отриманні послуг телебачення, радіомовлення тощо громадянами за певних умов. Це може здійснюватися через договори, сплату послуг, технічні засоби. Але це не може бути використано третіми особами, які не мають на передання контенту прав. Тому ми зазначили, що відповідальність несуть тільки ті, хто завозить, встановлює або в інший спосіб обходить офіційні домовленості з постачальниками послуг («надають піратські послуги»). Наша основна мета — захистити медіасервіси, які офіційно працюють на ринку та надають послуги, від несанкціонованого доступу до їхніх послуг через третіх осіб (порушників)», — прокоментувала заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.