Вона була присвячена євроінтеграційному шляху нашої держави та мала назву "Процес вступу України до ЄС: як рухатися ефективно та швидко". Під час дискусії обговорили роль Верховної Ради України у переговорному процесі та ефективну імплементацію європейського законодавства.
Під час свого виступу Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко підкреслив, що український Парламент продемонстрував, що євроінтеграція — сталий процес, який відбувається впродовж не одного скликання Верховної Ради України. «Водночас шлях до ЄС — це вибір українців, які десять років воюють за демократичні цінності”, — наголосив він.
Перш за все, акцентував Олександр Корнієнко, український Парламент перебудував свою роботу за останні два роки та запроваджував різні технічні елементи, що дозволяли оперативніше ухвалювати євроінтеграційні рішення. “Зараз, коли переходитимемо до acquis ЄС, продовжуватимемо чітко працювати з розрізненням та верифікацією законопроєктів, а також планувати роботу з Урядом”, — підкреслив Перший віцеспікер.
Крім того, на переконання Олександра Корнієнка, унікальність шляху України до Євросоюзу — це Ukraine Facility, що однозначно допомагатиме нам в євроінтеграційних процесах. Перший віцеспікер також акцентував на необхідності комунікувати зі суспільством щодо потенційних реформ, спілкуватися з українцями про те, що насправді очікує всіх нас у ролі членів ЄС і звертати особливу увагу на формуванні свідомої проактивної молоді, яка не боїться перейняти європейські цінності та працювати задля їх втілення та збереження у власній країні.
“Необхідно пояснювати нашим людям усі можливі переваги та виклики євроінтеграції, розвінчувати будь-які міфи щодо цього питання. В нашому діалозі з громадянами великий акцент маємо робити на молоді, яка й будуватиме Україну з європейськими цінностями”, — зазначив Олександр Корнієнко.
Насамкінець Олександр Корнієнко висловив переконання, що перший робочий візит міжнародних радників до Києва — це лише початок багаторічної співпраці, спрямованої на досягнення спільної мети – членства України в Європейському Союзі.
Своєю чергою віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина висловила вдячність Північно-Балтійській групі за ініціативу такої зустрічі. «Ми раді вітати вас вперше у Києві. Тепер, коли процес вступу України до ЄС формально розпочався, перед нами стоїть новий виклик — рухатися вперед, зберігаючи високий темп. Сьогодні ми обговорили архітектуру переговорного процесу та наших очікувань від кожного з етапів. Попереду 2 дні, насичених зустрічами з міністерствами, парламентарями та громадянським суспільством і я впевнена, що вони допоможуть вам глибше зрозуміти усі процеси”, — наголосила вона.
Публічна дискусія організована Офісом Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки Nordic-Baltic Cooperation (NB8) та у співпраці з BRAND UKRAINE. Подія покликана сприяти всебічному діалогу щодо реформування та гармонізації українського законодавства у відповідності до європейських вимог, а також встановити стабільні канали комунікації та співпраці з іноземними партнерами.
В обговоренні взяли участь міжнародні радники високого рівня, члени офіційної делегації України на переговорах з ЄС, представники міністерств, Парламенту, громадянського суспільства та медіа.