Комітет з питань економічного розвитку розглянув та підтримав до другого читання законопроєкт щодо вдосконалення механізму залучення приватних інвестицій з використанням механізму державно-приватного партнерства (ДПП) (реєстр. № 7508). Це може стати одним із ключових інструментів повоєнної відбудови. Про це повідомила ініціаторка законопроєкту народна депутатка України Галина Янченко.

Вона зазначила, що законопроєкт про реформу державно-приватного партнерства був підготовлений разом з її командою ще на початку широкомасштабного вторгнення.

«Він був проголосований в першому читанні два роки тому. І з того часу його обговорювали на десятках робочих груп і сотнях зустрічей. Зрештою, навіть після сьогоднішнього схвалення Комітетом, маємо дочекатись фінального «так» від ЄС, щоб винести законопроєкт у зал. З 25 червня, після початку переговорів щодо вступу України в ЄС, усе наше законодавство і процедури мають повністю відповідати європейським», — відзначила Галина Янченко.

Вона також стисло розповіла про головні новації реформи ДПП:

«Втричі скорочується бюрократія і час на підготовку проєктів ДПП. Крім цього, вводимо малі проєкти (до 5,5 млн дол.) та проєкти з відбудови — по них процедура ще коротша, легша і швидша.

Запроваджуємо можливість змішаного фінансування проєктів. Частину інвестицій приватному партнеру можна буде відшкодовувати через гранти.

Оборонні проєкти можна буде також робити через ДПП (чинне законодавство це прямо забороняє). Отже, реформа може посилити наші спроможності у виробництві зброї.

Реформа спрямована не лише на відновлення соціальної інфраструктури (лікарні, школи, садки), а й на цікаві з бізнесової точки зору проєкти —  наприклад, в енергетиці, транспорті, логістиці тощо».

Вона також подякувала всім, хто за цей час долучився до роботи над законопроєктом № 7508.

«У першу чергу команді, з якою ми разом стояли біля витоків — особливо Дмитру Турчаку та Тарасу Бойчуку. Дякую ЄБРР, зокрема Ірині Кравченко, за підтримку під час роботи над концепцією реформи. Дякую колегам по комітету, Дмит-ру Наталусі та Ігорю Марчуку за те, що приділили стільки часу законопроєкту між першим і другим читанням. Особлива вдячність колегам з Кабміну, а саме Прем’єр-міністру Денису Шмигалю та коле-гам з Міністерства економіки України: Юлії Свириденко, Надії Бігун, Тарасу Качці за підтримку і комунікацію в Україні та за кордоном важливості цієї реформи», — наголосила Галина Янченко.

І додала, що реформа ДПП допоможе Україні швидше та ефективніше усунути шкоду, завдану інфраструктурі й економіці воєнними діями агресора.

«Законопроєкт дасть змогу зекономити мільйони гривень з бюджету України і зробити відновлення системним, ефективним незалежно від обсягу і швидкості західної допомоги. Законопроєкт нарешті схвалений Комітетом з питань економічного розвитку. Сподіваюсь, що фінальне «ок» від ЄС буде швидко і найближчим часом зала Верховної Ради України розгляне цю реформу в цілому», — написала народна депутатка.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.